Lauri Pedaja elu pärast ränka autoõnnetust: mina kui patsient olin lõhkise küna ees — kas minna lääne meditsiini tabletiringi või hakata kriminaaliks

 (66)
LAURI PEDAJA
LAURI PEDAJAFoto: Alar Truu, Õhtuleht

Pärast rasket autoõnnetust aitas Lauri Pedajat püsti hoida 25sentimeetrine varras seljas, mistõttu otsustas ta abi otsida meditsiiniliselt marihuaanalt, mille peale arstid ta läbi sõimasid, kirjutab veebruarikuu Tervis Pluss.

“Ma ei kujuta ette, kuidas inimesed krooniliste valudega aastaid valuvaigisteid võtavad ja mulle ei jõua kohale, kuidas arstid sellist asja lubavad, et patsiendid endale keemilisi aineid sisse kütavad,” avalda ta.

Laurit ennast aitas autoõnnetusest taastumisel hoopis kanep, mis leevendas lihaspingeid, valu ja stressi. “Kurtsin arstidele oma valuvaigistite probleemi ning küsisin meditsiinilise marihuaana kohta, aga sellest rääkimise eest sain kahe arsti käest kohe sõimata ja kolmas ütles, et ta saaks seda teha ja ta teab, et see aitaks, aga tal ei ole selleks “mune”. Mina kui patsient olin lõhkise küna ees — kas minna lääne meditsiini tabletiringi või hakata kriminaaliks.”

Loe pikemat lugu Lauri Pedajaga värskest veebruarikuu Tervis Plussist.