Liina Kersna pihib: kui Vahur oli haiglas, värises mul süda sees nii, et magada ei saanud ja jõin igal õhtul pudeli šampanjat

 (123)
Vahur Kersna raamatu esitlus Rahva Raamatus
Vahur Kersna raamatu esitlus Rahva RaamatusFoto: Eero Vabamägi

Liina Kersna räägib ajakirja Pere ja Kodu värskes numbris avameelselt, kuidas abikaasa raske haigus on nende suhtele mõjunud ning kui keerulisi aegu on tulnud üle elada.

Liina kiidab Vahuri raviarste ja loodusravijaid, kes on mehel aidanud olukorraga toime tulla. Mis on aga aidanud Liinal endal hakkama saada? “Ma arvan, et armastus,” ütleb naine. Ta lisab, et mõistab peresid, kes on raskematel aegadel lahku läinud, aga kinnitab, et nende armastus on katsumuste kaudu tugevamaks muutunud. “Pärast selliseid aegu ei kujuta ma ette, mis võiks meid lahku viia.”

Peaministri meedianõuniku ja büroo juhina töötav Liina ütleb ka seda, et talle on töö tohutuks toeks olnud. Vahuri haiguse ajal tegi ta sporti ja palju tööd, kuid pinged kippusid vahepeal üle pea käima. “Tunnistan, et mingil ajal, kui Vahur oli haiglas ja mul värises süda sees nii, et magada ei saanud, jõin pea igal õhtul pudeli šampanjat,” kirjeldab ta. Nüüd aga annab keha ise märku, et alkohol talle üldse ei sobi, sest juba paarist veinilonksust võib tekkida tugev migreenihoog.

Loe Kersnate lugu pikemalt ajakirja Pere ja Kodu detsembrinumbrist!