„Kaks aastat tagasi tegin enda jaoks maailma suurima otsuse ja tulin töölt ära. Hakkasin kirjutama raamatut ning keskenduma iseendale ja iseenda tundma õppimisele. Ja nüüd sügisel, 10 aastat hiljem läksin taas ülikooli. Need kõik suured muutused ei tulnud aga lihtsalt ning nõudsid ikka palju julgust ja usku endasse,“ kirjeldas Liis Velsker (29) oma teekonda.
Liis läks ka pärast gümnaasiumi ülikooli õppima, kuna see tundus nö norm. „Ei teagi kas see oli mingis mõttes ühiskondlik surve, kuid tundsin, et mul polegi muud valikut, kui minna otse ülikooli. Sisimas ma aga ei tahtnud seda, juba aasta pärast tulin koolist ära. Mind ei huvitanud see eriala, mida õppisin, samuti pidin õppimiseks laenu võtma ning otsustasin, et ei, see tee pole ikka mulle,“ lausus Liis, lisades, et see oli küll raske otsus ning hoolimata negatiivsest tagasisidest, peab ta seda senini ainuõigeks.
Eesmärkide nimel tulebki pingutada
„Minu innustus praegu kooli minna tuli sellest, et mu käest küsitakse väga palju abi just toitumise ja tervise teemadel ning ma ei soovi olla lihtsalt instagrammer, kes arvab midagi. Kui ma avaldan arvamust nii tõsistel teemadel, siis ma tahan, et mul oleks ka mingi teadmiste pagas olemas. Sellepärast valisin ka tervisejuhi eriala, kool annab mulle kindluse ja väga palju erinevaid teadmisi, mida mul on vaja, kui ma tõesti soovin muuta Eesti inimeste toitumist teadlikumaks,“ sõnas Liis, kes tunneb, et on leidnud endale eriala, mis teda päriselt ka huvitab.
Liisi eriala aitas tal valida töötukassa karjäärinõustaja, kes oskas sobivat suunda soovitada kohe pärast seda, kui Liis jagas, mis teda huvitab ja et ta on valmis tagasi kooli minema. „Ma ei julgenud koolist väga avalikult rääkida, sest kartsin, et äkki ei saa sisse. Õnneks läks sellega aga kõik kenasti,“ lausus Liis. Neiu küll tunneb, et kohati on keeruline tagasi koolis olla, kuid mõistab, et see kõik on seda väärt ning oma eesmärkide nimel tulebki pingutada.
Vaadates tagasi oma olukorrale, oleks Liisi sõnul talle juba keskkooli lõppedes väga palju abi olnud mõnest abi- või tugisüsteemist, kuna tema meelest ei pea kohe pärast gümnaasiumi lõppu ülikooli minema. „See on täiesti okei, kui sa alles küpsed või õpid end tundma ning saad aru, mis sind huvitab ja mis inimene sa üldse oled,“ nentis Liis.
Ole julge tegema seda, mida päriselt soovid