Mailis Reps kevadisest koroonakriisist: töötunnid olid ebarealistlikud, vastutus meeletu. Seda kõike saatis meeletu süütunne...

 (27)
Mailis Reps
Mailis RepsFoto: Ilmar Saabas

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnistab Anne & Stiilile antud intervjuus, et loodab kogu südamest, et ei pea enam kunagi tegutsema sellises kriisis nagu kevadel.

"Oli väga-väga raske. Töötunnid olid ebarealistlikud, vastutus meeletu. Seda kõike saatis meeletu süütunne, sest lapsed olid üksi kodus. See ei olnud normaalne aeg..." meenutab Reps. "Olen õnnelik, et see on üle elatud. Et lapsed said kooliaastaga ühele poole ja nüüd igatsevad jälle kooli minna."

Lisaks palub ta nii õpilastelt kui ka lapsevanematelt, et koos proovitaks algavat kooliaastat ja sotsiaalse suhtlemise võimalusi mõistlikult ja ehk veidi ettevaatlikult nautida. "Paljud lapsed pole oma klassikaaslasi pool aastat näinud..."

Loe pikemat intervjuud värskest Anne & Stiilist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!