Märt Avandi heategevusest: ühel hetkel tuleb ka heatahtlikul eestlasel piir ette ja tekib trots — miks riik ei aita?

 (29)
Märt Avandi kohtus Jaak Joala abikaasadega
Foto: Rauno Volmar

Näitleja ja laulja ning Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu kõneisik ja eestvedaja Märt Avandi räägib värske Kodutohtri kaaneloos sellest, et usaldamatus on tema meelest heategevuses üks põhiprobleeme, sest kus liigub raha, sinna imbuvad ka igasugused pätid, kes püüavad olukorda enda kasuks pöörata.

“Nende probleemide ees me juba seisame: selliseid lugusid on juhtunud, kus meie liidu nimel on küsitud annetusi, aga tegelikult ei ole neil meiega mingisugust pistmist ning siis oleme hästi jõuliselt sekkunud ja üldsusele teatanud, et ärgu andku sinna raha, sest määritud saame ju meie,” tõdeb ta.

Märt tunneb, et ühel hetkel tuleb ka heatahtlikul eestlasel paratamatult piir ette. “Kaua sa jaksad? Ja tekib paratamatult trots — see umbisikuline riik, kellest räägitakse: miks riik ei tee? Miks riik ei aita? Seal on palju põhjusi, ja kohati on see õigustatud küsimus, teisalt ei ole ka,” mõtiskleb Märt. “Kui räägime riiki silmas pidades haigekassast, siis ega haigekassa ei ole mingi suur kuri hunt,, kes on küüniline ega hooli mitte millestki ja kellestki — lihtsalt arvutab, hoiab oma raha kokku ja on ihne — , seda ta kindlasti ei ole, vaid seal on oma reeglid, kuidas raha jaotatakse.”

Loe pikemat intervjuud Märdiga värskest Kodutohtrist.