Näitleja Maria Annus koolikiusamisest: kuulsin hiljuti taas, kuidas Tallinna eliitkoolis käiva lapse ema on nõutu ja nördinud, sest tema eakaaslastest omajagu lühemat poega narritakse

 (17)
KÄRT TAMMJÄRV, MARIA ANNUS
KÄRT TAMMJÄRV, MARIA ANNUSFoto: MARI LUUD, Õhtuleht

Vanemuise teatri näitleja Maria Annus (39) jagab ajakirjas Mari, et tema jaoks möödus eelmine kevad stressirohkelt, sest otsustada tuli, kuhu kooli laps panna ja kõik koolikatsetega seonduv tundus kohutavalt tähtis. Otsus langes lõpuks waldorfkoolile, kus on üleminek lasteaiast rangele koolidistsipliinile pisut leebem.

Mariale meeldib, kuidas waldorfkoolis õpetatakse nägema maailma tervikpilti ja soositakse loomingulisust, mida tihtipeale kiputakse lastes alla suruma või vähetähtsaks pidama. Seal väärtustatakse tervet ja üksteisest lugupidavat õhkkonda.

“Kuulsin hiljuti taas, kuidas Tallinna eliitkoolis käiva lapse ema on nõutu ja nördinud, sest tema eakaaslastest omajagu lühemat poega narritakse iga päev,” räägib Annus. “Aeg-ajalt mind ikka hämmastab, kui õelad võivad kaaslased üksteise vastu olla, kui palju iseteadlikku jõudu on tänapäeva lastes ning kui vaevaliselt suudetakse koolides neid olukordi lahendada.”

Loe pikemat intervjuud näitlejaga värskest aprillikuu ajakirjast Mari.