Ott Lepland aastasest karskusperioodist: enne pausi olin regulaarne alkoholitarbija. Jõin nädalas korra, vahel isegi mitu korda

 (47)
OTT LEPLAND
OTT LEPLANDFoto: TIINA KÕRTSINI, Õhtuleht

Ott Lepland rääkib värskes Kroonikas avameelselt oma aasta aega kestnud karskusperioodist ja sellest, kuidas see tema elustiili mõjutas.

“Paar aastat tagasi, enne seda pausi olin regulaarne alkoholitarbija. Jõin nädalas korra, vahel isegi mitu korda,” tunnistab Ott.

Alkoholist loobumise järel sai treening Otile igapäevaseks harjumuseks, millega kaasnes enesetunde ja unekvaliteedi paranemine. “Harjusin nii ära, et nüüd tekitab pikk treeningpaus sisemist rahulolematust. Muutus ka ellusuhtumine — sain aru, et ilma alkoholita saab väga hästi hakkama. Vahel selline kultuurne naps nüüd ikka ette tuleb, aga see on ka kõik.”

Ott peab tervise eest hoolitsemist artisti elukutse juures ülioluliseks. Ta ütleb, et kui pole just surmatõbi, siis tuleb planeeritud esinemine ära teha. “Ma olen paaril korral olnud täiesti hääletu. Sellisel juhul näeb hea tava ette, et artist peab leidma endale samaväärse esineja. Ühel korral asendas mind Tanel Padar ja teisel ansambel Traffic.”

Loe pikemat intervjuud Otiga värskest Kroonikast.