Raja Teelena tuntud Riina Hein avaldas, mil määral "Talve" filmis tema tegelaskuju eelnevatest erineb


mängufilmi Talve võtted Palamusel
mängufilmi Talve võtted PalamuselFoto: Karli Saul

Raja Teelena tuntud näitlejanna Riina Hein avaldas LP-le antud intervjuud, kui palju on see Teele, keda teame „Kevade” filmist, „Talve” filmi ajaks muutunud.

“Ta on palju muutunud,” kinnitab näitleja. “Mul on väga hea meel, et stsenaariumi on kirjutanud andekas stsenarist Martin Algus. Kui saime Ergoga kokku, ütlesin, et kahjuks on kolmes esimeses filmis Teele loomusest esile toodud ainult osa jooni, seal on ta kogu aeg uhke ja kuraasi täis. Millest on mul kahju. Ütlesin, et „Talves” võiks Teele olla naine, kel on oma nõrkused ja haavatavused samamoodi olemas.”

Riina avaldab, et Teeles olevat pehmust pole seni näidatud, aga nüüd on võimalik vaatajatel ka selle küljega tutvuda. “See on keeruline aeg — 1942. aasta. Toots on saadetud Siberisse. Teele õlul on kogu majapidamine. Ja siis on tal seal noor Toots, kes ajab oma rida ja teeb oma asju. On noorte armukolmnurgad ja -nelinurgad. Teele peab kõige sellega hakkama saama. Teele on teistsugune. Aga temas on endiselt seda kuraasi, ka seda näeb. Küll aga võid olla nii kuraasikas, kui tahad, elu teeb kõigest hoolimata ikka oma korrektiivid. Millalgi käib ta sinust üle pea ja sul jääb üle ainult leppida…"

Loe pikemat intervjuud Riinaga värskest LPst.