Reet Aus täiskasvanuks saamisest: 20ndate lõpus ma ei talunud iseennast sekunditki, sest kõik oli nii igav


REET AUS
REET AUSFoto: Alar Truu, Õhtuleht

Eesti rahvusvaheliselt edukaim moelooja ja uudse Upmade'i kontseptsiooni rajaja Reet Aus räägib Tervis Plussile oma eneseleidmise teekonnast ja tunnistab, et täiskasvanuks saamine ei olnud üldse mugav.

“Võib öelda, et ma olen õnnesärgis sündinud,” teatab Reet. “25. eluaastani polnud mul tusatuju ega õnnetut olemist. Elu sujus väga hästi ja asjad juhtusid pigem iseenesest ning mu eneseotsingud polnud kindlasti paanilised.”

Ootamatult aga kõik muutus. Takkajärgi on Reet mõistnud, et nii tegelikult toimubki täiskasvanuks saamine. “Olin 90ndate noor, see oligi pöörane aeg,” tunnistab Reet, “tegin kõike, mida noor inimene teha võib, proovisin, tarbisin jms. Ühel hetkel aga ammendus see minu jaoks totaalselt — kas nii vähe kogemisväärset elus ongi? Inimese valikute läbinägemine tõmbas mul pinna jalge alt. 20ndate lõpus ma ei talunud iseennast sekunditki, sest kõik oli nii igav.”

Just sel perioodil sai Reedast täiskarsklane. “Algasid teistsugused otsingud, mitte enam huvist, vaid vajadusest muutuda. Raske oli leppida, et ma inimesena olen nii vähe. ”

Loe pikemalt Tervis Plussist!