Tanja Mihhailova-Saar: vahel olen täiesti kokku jooksnud ja lähen juuksurist koju, kilekott peas

 (3)
TANJA MIHHAILOVA SAAR; MIKK SAAR
TANJA MIHHAILOVA SAAR; MIKK SAARFoto: Kristjan Lepp

Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar räägivad avameelselt värskes Pere ja Kodu ajakirjas oma pooleteistaastase poja Teodori kasvatamisest ja Tanja elu pöörasusest, mille tõttu ei jõua naine vahel isegi juuksuris pead värvitud.

Mikk muigab, et temal on sada hobi: ta sõidab rattaga, jookseb, maadleb ja teeb õlut, kuid Tanja elab ja pühendub muusikale ning Teodorile, mille kohta mees arvab, et see on vist mingi naiste superomadus.

Mikk ja Tanja tegelevad poja Teodoriga võrdselt, nad mängivad kõik koos ja viskavad nalja ning kumbki ei tunne, et see oleks raisatud aeg, nad peavad ka ise ennast suurteks lasteks.

Ehkki neil saab pidevalt nalja, ei poolda Tanja vabakasvatust, vaid on arvamusel, et lapsel peavad olema kindlad reeglid, näiteks et laps koristab oma tuba, sööb tervislikult, käitub viisakalt ja väljas olles ei tülita kõiki.

Et kõik jõuaks tehtud, on Tanja suures osas loobunud oma ajast, näiteks ei käi ta enam sõbrannadega kohvikus ja ka kahekesi koos käib paar harva, kuid kuna nad esinevad palju koos, ei teki selle järele suurt igatsust, kinnitab Tanja.

Loe pikemat lugu Tanja ja Miku pereelust värskest Pere ja Kodust.