VIDEO | Vehklemise individuaalne ja võistkondlik maailmameister Julia Beljajeva annab koolikiusamisele valge kaardi: mina ei lase kiusata!

 (2)
Osale ka!
Tallinna Mõõk. Naiskonnavõistlus
Maailma esinumber Julia BeljajevaFoto: Tiit Blaat

6. aprillil tähistatakse Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel valge kaardi päeva, mille raames Eesti sportlased ja spordiinimesed näitavad koolikiusamisele valget kaarti ning kutsuvad üles kiusamisele vahele astuma. Ka vehklemise individuaalne ja võistkondlik maailmameister Julia Beljajeva on otsustanud koolikiusamise vastu üles astuda.

“Minu kooli ajal oli üks tüdruk, kelle asju kogu aeg peideti ära,” meenutab Beljajeva. “Siis ta oli kogu aeg kurb, vahepeal nuttis. Mina tundsin ennast ka natukene halvasti, sest ma ei teadnud, kuidas teda aidata. Nüüd ma tean — me peame sekkuma!”

Vaata videost veel, mida Julial on koolikiusajatele öelda!

Lisaks astub kiusamise vastu üles ka näiteks kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes on oma Instagrami pildi alla kirjutanud sügavamõttelise lause: "Mis oleks, kui laps, keda sa koolis kiusasid, on täiskasvanuna ainus arst, kes suudaks su elu päästa?"

Kuidas saad sina koolikiusamise vastu üles astuda?

  1. Tee endast foto, kus näitad kiusamisele valget kaarti. Fotole võib kutsuda ka oma võistkonna- või treeningkaaslased või oma toetajad ja kaasaelajad.
  2. Postita see foto reedel, 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele.
  3. Lisa kindlasti hashtagid #äralasekiusata #terveeestieest #WhiteCard
  4. Kirjuta juurde oma sõnum, millega kutsud üles kiusamisse sekkuma.
  5. Võid oma postituse juurde rääkida ka mõne kiusamisega seotud loo.