Yoko Alender rängast läbipõlemisest ja isa kaotusega leppimisest: olen seda 26 aastat edasi lükanud

 (6)
Yoko Alender rängast läbipõlemisest ja isa kaotusega leppimisest: olen seda 26 aastat edasi lükanud
Foto: Erlend Štaub/Kroonika

Parvlaeva Estonia hukus oma lauljast isa Urmas Alenderi kaotanud Yoko Alender tõdeb Kroonikale antud intervjuus nendib, et pidi saama enne 40aastaseks ehk sama vanaks, kui oli isa lahkudes, et hakata üldse rohkem otsa vaatama elu tumedamatele värvidele, mis surusid ta veidi enam kui aasta eest põrandale.

“Avastasin ka, et ma ei olegi suutnud ega osanud oma kaotusvaluga varem tegeleda, seda endast välja lasta — olen seda lihtsalt 26 aastat edasi lükanud,” selgitas ta. “Eks ma paljusid asju kas või seoses isa kaotusega surusingi enda sisse ja blokeerisin ära. Selline strateegia on mul olnud lapsepõlvest saati, et ükskõik kui raske on, ma pean liikuma edasi, olema tubli ja tegema oma asja.”

Yoko arvab, et selline elumuster oli ka üks põhjusi, miks ta eelmisel aastal tugeva füüsilise läbipõlemiseni jõudis. Yoko varises kokku eelmise aasta suvel, seejärel sai haiglaravi ja võttis kuu aega ravimeid. “Igal inimesel on siiski mingi piir ja võimekus kõike kanda. Ühel hetkel lendab aga kõik suure pauguga välja — nagu kevadine suurpuhastus."

Loe pikemat intervjuud värskest Kroonikast.