24aastane neiu kurdab: mu parim sõbranna hakkas käima väljas endast palju vanema mehega ja häbeneb nüüd omavanuseid sõpru

 (23)
24aastane neiu kurdab: mu parim sõbranna hakkas käima väljas endast palju vanema mehega ja häbeneb nüüd omavanuseid sõpru
Foto: Shutterstock

Kirjutan teile ühe südamel oleva murega, sest tõesti ei oska enam midagi teha. Nimelt olen oma parima sõbrannaga olnud sukk ja saabas juba algkoolist saadik, aga hiljuti kohtas ta üht vanemat meesterahvast (meie ise oleme 24, aga see mees on peaaegu 40) ja nad on nüüd kogu aeg koos.

Ma ei ole selle mehe peale armukade, mul on endal juba mitu aastat poiss-sõber olnud, aga pean tunnistama, et väga veider on seltskonnas, kus meie keskendume tavalistele 20aastaste rõõmudele ja muredele, kuid see mees paistab olevat meist nii üle. Iga kord, kui midagi ütlen, tunnetan, kuidas ta vaatab mind oma kõiketeadva pilguga ja mõistab justkui hukka.

Aga see ei ole tegelikult kõige suurem mure. Mu parim sõbranna on ise ka teistmoodi käituma hakanud ja isegi tunnistanud mulle, et ta ei taha enam osade oma sõpradega suhelda, sest nad olevat "nii lapsikud". Minu kohta pole ta midagi öelnud, aga samas tunnen, et mingi selline üleolev suhtumine tuleb sealt ka minu suunas.

Siit tekkiski küsimus: kas, kui käia väljas endast väga palju vanema inimesega, siis ongi raske vanasse seltskonda jääda ja üks peab tahes tahtmata oma elu muutma? Või on see lihtsalt nende probleem?