Ärritunud naine: nii vastutustundetu! Sõbranna korraldab praegu sünnipäevapeo, kuidas ta julgeb?

 (144)
Ärritunud naine: nii vastutustundetu! Sõbranna korraldab praegu sünnipäevapeo, kuidas ta julgeb?
Foto: Shutterstock

Saime kirja ühelt ärritunud naiselt, kelle parim sõbranna otsustab korraldada suurema sünnipäevapeo oma kodus, ehkki praegu on rangelt soovituslik sellised üritused ära jätta, et hoida ennast ja oma lähedasi.

"Ma ei suutnud oma silmi uskuda, kui nägin, et mu parim sõbranna postitas paar päeva tagasi Facebooki ürituse, kus ta kutsub mind oma sünnipäevale. Mind ja veel 10+ inimest, meie ühist sõpruskonda. Kirjutas seal, et pidu toimub tema kodus ja lisas juurde, et kes kehvasti tunneb, see jäägu koju ja tähistavad siis kunagi tagantjärgi.

Ma läksin nii vihaseks! Kas ta siis ei näe, kui palju nakatunuid iga päev juurde tuleb? Inimesed on haiglates, vanavanemate juurde ei saa, maski kandmine on rangelt soovituslik, enamik püüavad ennast ja oma lähedasi hoida. Ja mida teeb tema? Suure sünnipäevapeo!

Kui ma ütlesin talle, et mina küll ei tule sinna enda tervisega riskima ja et ka tema võiks kaaluda peo ärajätmist, sest see ei ole üldse mõistlik, siis ta solvus ja ütles nipsakalt, et miks ja kuidas ma julgen arvata meie sõpradest nii halvasti nagu nad oleksid kõik haiged?

Ma ei pea nii arvama, lihtsalt see on kohutavalt vastutustundetu. Ta muidugi ei jäta oma pidu ära, ütles, et oma kodus teeb mis tahab. See teeb mind nii nõutuks. Ta oli enne nii normaalne inimene.

Muidugi on arusaadav, et ta tahaks oma tähtsat päeva korralikult tähistada ja sõpru näha, aga ega ta ei ole ainus. Me kõik oleme pidanud sellistest asjadest loobuma.

Seotud lood:

Lihtsalt uskumatu. Nii vastutustundetu. Ma ei saa aru, kuidas ta küll julgeb."

Lugejad, kas teie tutvusringkonnast on ka keegi praegusel ajal peo korraldanud? Kuidas te sellele reageerisite?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!