Eestlanna kogemus: koroonaviiruse ja koduse isolatsiooni tõttu on mu peresuhted oluliselt paranenud

 (7)
Eestlanna kogemus: koroonaviiruse ja koduse isolatsiooni tõttu on mu peresuhted oluliselt paranenud
Foto: Pexels

Selle Eesti naise kogemuslugu näitab, et praegusel keerulisel ajal, kus kontaktist teiste inimestega peaks rangelt hoiduma, on võimalik ka hoopis see, et perega saadakse lähedasemaks kui eales varem.

“Minu peresuhted pole kunagi eriti head olnud. Vanavanemaid olen harjunud nägema kord-kaks aastas, sünnipäevade ja jõulude ajal. Oma lahutatud vanemaid küll veidi tihedamini, aga siiski pigem tagasihoidlikult üks kord kuus, kui sedagi. Nii lihtsalt kuidagi on läinud.

Aga nüüd, kus ma olen kolm nädalat olnud kodukontoris ja korralikus sotsiaalses isolatsioonis, mõtlesin ma, et nüüd on täiuslik aeg hakata lõpuks peresuhteid parandama. Võtsin asja kohe kätte — helistasin läbi kõik pereliikmed, küsides siira huviga, kuidas neil läheb. Kuulasin neid päriselt ega hakanud kohe, kui keegi veidikene heietama kukkus, vabandama, et üks kiire tööasi tuli vahele ja ma pean nüüd minema. Umbes nädal aega hoidsin ise initsiatiivi ja viimased kaks nädalat on toimunud suur muutus — ka minuga võetakse ühendust.

Telefonikõned vanaemade, tädide ja onudega on saanud pea igapäevaseks. Ka oleme emaga teinud videokõnesid. See on nii tore! Ootan lausa pikisilmi tööpäeva lõppu, et jälle kellelegi helistada. Väga paljudes peredes on selline suhtlemine normaalne ja alati nii olnud, aga tean ka peresid, kus üldse huvi ei tunta. Nüüd on just hea aeg selleks. Ma olen nii rahul, et ohjad enda kätte haarasin. Mul on tekkinud tõeline peretunne ja annan endast kõik, et huvi tundmine ja pidev suhtlus jätkuksid ka peale koroonaviiruse lõppu. Soovitan teha seda ka kõigil teistel, kelle peresuhted ei ole kiita."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!