Kiri: Aga ikkagi 99 krooni!

 (36)
Arutle!
Kiri: Aga ikkagi 99 krooni!
Foto: Andres Putting

On allahindluste aeg. Kauplustes käib rohkem huvilisi ehk kui varemgi. Kuid kas kaup, mis värviliste sildikestega meid peibutab, on ka korralik ja kvaliteetne? Või on madalam hind sunnitud lahendus? Lugejakiri räägib kogemusest.

Käisin hiljuti ühes suure marketi kingapoes.
Meeletud allahindlused olid kaasanud rahva tormijooksu ja vaatasin ise ka ringi seal. Leidsin laualt kena kinga, hinnaks 99 krooni. King oli kõrge kontsaga, kinnine ning beežikat värvi.

Läksin leti äärde, küsisin müüjalt ka teist kinga. Suur oli mu üllatus, kui sain pirtsakalt müüjalt hoopis väheke erineva ja täiesti valget värvi kinga!

Vaatasin juhmi näoga müüjat ja ütlesin, et see ei ole ju ÕIGE king? Vastuseks sain kuulda aga, et minu käes olnud king on nii kaua juba väljas seisnud, et on selle aja peale värvi muutnud. Aga et hind on ju KA soodne ja hea!

Seisin veel juhmimalt ja suutsin vaid küsida, et kas nad teevad nalja minuga!
Kas TÕESTI hakkab keegi ostma erinevat värvi kingi?
Seepeale keerati mulle selg ja müüja pomises, et nad ei saa midagi parata. Erinevat värvi küll, kuid HIND ON JU SOODNE — ikkagi 99 krooni!

See oli minu jaoks ülbus. Ma ei suutnud sellist mõtteviisi mõista.
Viskasin kinga lauale ja lahkusin poest.

Kas Eestis on majanduskriis tõesti nii hullult mõjunud, et niigi loid ja ülbe müüja on sunnitud ostjatele praaki pakkuma? Kaupa, mis ei tohiks üldse turule jõudagi?

ARUTLE: kuidas peaks sinu meelest kauplus sellise kauba puhul käituma?