Lahutatud naine tunnistab: otsus jätta maha oma lapse isa, tegi minust lõppkokkuvõttes parema ema

 (14)
Lahutatud naine tunnistab: otsus jätta maha oma lapse isa, tegi minust lõppkokkuvõttes parema ema
Foto: Daria Obymaha/Pexels

See jutt on mõeldud kõigile neile emadele, kes on sarnaselt minule kaotanud tunded oma laste isa vastu ja alles mõtlevad, mida selle teadmisega peale hakata. Teiste sõnadega: kahtlevad, kas jääda kokku või minna lahku.

Nimelt, abiellusime mu lapse isaga kui me olime väga noored, alles 20ndate alguses. Ja kuigi me teineteist väga armastasime, siis aastaid hiljem tundsin, et ta käib mulle rohkem närvidele ja hakkab vastu, kui et ma teda ikka veel armastan. Ma olin temaga ära harjunud, aga seda x-faktorit meie vahel enam ei olnud.

Sügavamale detailidesse laskumata, ma jõudsin ühel hetkel punkti, kus ma soovisin pigem veeta aega kodust väljas pool ja seetõttu tihti ka oma lapsest eemal. Kui oli vaja poodi minna, läksin rõõmuga ise. Kui oli vaja sõbrannale appi minna, läksin kohe. Mõni tööüritus? Pigem jah! Tegin kõike selleks, et mitte kodus olla ja kuigi lapsest eemalolek oli raske, siis ma lihtsalt ei suutnud olla oma mehe läheduses ilma, et ma tema kallal ei nääkleks või närvi ei läheks.

No ja olgem ausad, sellisel suhtel ei ole ju tulevikku. Ühel hetkel vaatasin peeglisse ja mõtlesin, et kas ma ikka olen hea ema oma lapsele, kui ma pidevalt kodust ära olen? Isegi armastus lapse vastu polnud piisavalt tugev, et ma kodus oleksin. Ja mulle ei meeldinud see inimene, kelleks olin muutunud. Olin meie perekonna nõrgim lüli.

Seotud lood:

See oligi hetk, kui sain aru, et heaks emaks olemine nõuab mult seda, et ma lahkuksin oma mehe kõrvalt ja alustaksin uuesti algusest. Kogu selle aja jooksul teadsin üht, mu mees ei ole selles tegelikult süüdi. Mõned suhted lähevadki katki ja armastus kustub. Ma ei petnud teda selle aja jooksul kordagi, ma lihtsalt olin eemal. Ja siis ma ühel hetkel pakkisingi asjad kokku, lahutus on meil veel poole peal, aga suhted lapsega on muutunud palju paremaks. Otsus jätta maha oma lapse isa tegi minust lõppkokkuvõttes parema ema. Vähemalt ma ise tunnen nii.

Seega, kui sa tegelikult ei suuda oma mehe kõrval olla ja mõtled, kuidas edasi, siis ehk on minu lugu sulle inspiratsiooniks?!