Lugeja: ju siis jääb kodus midagi puudu, kui enda suhet on vaja Instagramis eksponeerida

 (28)
Lugeja: ju siis jääb kodus midagi puudu, kui enda suhet on vaja Instagramis eksponeerida
Foto on illustreerivUnsplash.com

Eile avaldasime meie lugeja arvamuse sellest, et sotsiaalmeedias nähtut ei tasu alati tõsiselt võtta. Tihtipeale on n-ö nunnude piltide postitaja ise millegagi hakkama saanud. Arvamus sai palju tagasisidet, avaldame meie lugeja Rõõmurulli vastukaja.

Elage vähem netis ja rohkem päriselus. Ma ei pane netti pilte, mu meelest kuidagi tobe. Mis see teiste asi on, mida ja kui palju mees mulle tõi? Kuna ta kingib mulle iga kahe kuu tagant lilli, siis ilmselt oleksid sõbrannad leilis ja tänitaksid enda kallima kallal, et miks tema nii ei tee.

Samas mõistan neid, kes tunnevad vajadust oma elu netis eksponeerida — ju siis jääb kodus millestki puudu. Ja nõnda üritataksegi võõraste kiitustest seda puudujääki korvata. Tunnen ennast väga hoitu ja armastatuna, seega pole mul vaja netist kiitvaid kommentaare otsida. Minu jaoks on netis ülemäärane eksponeerimine mingis mõttes justkui appikarje, et tähelepanu ja rahulolu igapäeva elus on vähe.

Väide, et jagan oma elu sõpradega, ei päde. Pigem on asi ikkagi asi uhkustamises: “Vaadake, kui hästi mul on!” Sõpradega saadakse ikka kokku, räägitakse ja vaadatakse koos pilte nii reisidest kui lastest vms. Netis laikimine ei ole sõprus.