Lugeja kiusamisest: see ei ole ainult koolide ja koolilaste teema, ka täiskasvanute vahel võib kontoris halvasti kohtlemist kohata

 (10)
Jaga kogemust!
Pipedrive
Pilt on illustreerivFoto: Rauno Volmar

Eile avaldasime Naisteka lugejate karmid meenutused kooliajast, mil nad langesid koolikiusamise ohvriteks. Selle peale avaldas oma kogemuse ka üks lugeja, kes väitis, et ränka kiusamist esineb lisaks koolile ka töökaaslaste vahel.

"See ei ole ainult koolide ja koolilaste teema. Ka täiskasvanute vahel tööl võib halvasti kohtlemist kohata," kirjutab ta. "Endal hiljutised kogemused oma endisest töökohast, kus oli tavaline inimestele avalikult ja teiste ees sihilikult halvasti öelda. Lihtsalt võeti koosolekul keegi ette ja tehti teiste ees inimese käitumine või tegevus maatasa.

See, et omavahel karjudes suheldi või kellegi peale avalikult röögiti, oli väga tavaline. Juhid vaatasid kõrvalt ja keegi ei sekkunud. Karjusid ka ise teiste ees ja kunagi ei teadnud, kes järgmisena ette jääb.

Arvamusavaldustele, et võiks ka teistmoodi suhelda, vastati, et kedagi teist see ei häiri, see on sinu probleem jne. Jagati ka süüdistusi, miks sina kaasa ei naera, kui kellegi üle nalja tehakse ja kas ei saa naljast aru ning sinul on midagi viga, kui teistega sarnaselt ei käitu või ei oska meeskonnatööd teha jne."

Lugeja, jagage kogemusi, kui ka teie olete sattunud kiusamise ohvriks just tööl.