Lugeja palub abi: kuidas öelda sõbrannale viisakalt, et ma ei soovi teda meie tüdrukute reisile?

 (15)
Andke nõu!
Lugeja palub abi: kuidas öelda sõbrannale viisakalt, et ma ei soovi teda meie tüdrukute reisile?
Foto: Anna Demianenko/Unsplash

Olen reisimas käinud, aga seni veel mitte kordagi koos oma sõbrannadega. See on minu üks unistusi olnud. Et saaks siit argielust eemale, jätta need intriigid seljataha ja nautida koos parimatega kokteili kuskil mõnusa basseini ääres. Juba kujutan ette kuis istume seal kolmekesi, naerame endeid hingetuks, sest lõpuks on saabunud “meie aeg”, kus saame suust välja ajada kõiksugu totrusi ja unustada mõneks päevaks tavapärased igapäevased toimetused. Pole vaja nuputada, et kas ja mida õhtuks süüa on, kes lapsed koolist toob, kas särgid on ikka triigitud jne. Suurim väljakutse on kuuma päikese all võimalikult kaua vastu pidada.

Ma ei taha, et mitte miski seda olemist rikuks. Seetõttu ei taha ma ka ühte sõbrannat kaasa, kes end ise kutsus. Ma ei ole sellele kunagi kinnistust saanud, aga mul on kahtlus, et teda ei saa usaldada. Mitte, et mul midagi varjata oleks! Mõne inimesega sa lihtsalt ei ole valmis kõike jagama. Olgu see millest iganes tingitud. Tunnen, et ta on kahepalgeline ja pole lõpuni siiras. Seetõttu alatasa temaga koos olles jätan siiski mõned asjad ütlemata ja ei ole päris mina ise. Lisaks sellele on meie väärtushinnangud erinevad. Olen täiesti kindel, et ta hakkaks dikteerima meie käike ja isegi seda, mida kandma ja sööma peaksime. Mina tahaksin puhata ja mängidad täielikus lihtsuses, ilma igasugu bravuursete nüansideta.

Kuidas ta siis maha raputada? Ei tahaks suhteid päris ära rikkuda, aga tõepoolest olen valmis pigem enne reisi ära jätma, kui temaga seda aega veetma.

Lugeja, anna nõu, kuidas sellises olukorras sõbranna vastu viisakaks jääda?