Lugejakiri: ma ei saa ikka aru, miks inimesed ei võta eriolukorda tõsiselt. Reedel kuulsin, kuidas naabrid korraliku pralle maha pidasid

 (61)
Lugejakiri: ma ei saa ikka aru, miks inimesed ei võta eriolukorda tõsiselt. Reedel kuulsin, kuidas naabrid korraliku pralle maha pidasid
Foto: Shutterstock

Mule ei meeldi, kui võõrad inimesed ütlevad mulle, mida ma võin ja ei või teha, aga kui me räägime inimeste elude päästmisest ja tervise hoidmisest, siis tundub ju loomulik, et me võtame kuulda seda, mida meile öeldakse? Aga mõned inimesed ei saa ikka veel olukorra tõsidusest aru ja kohati tundub, et hakkavad seda kõike iga päevaga järjest ükskõiksemalt võtma.

Kuigi meie hulgas on palju inimesi, kes saavad reeglitest aru ja mõistavad, et mida kauem ja tublimalt me neist kinni peame, seda kiiremini see kõik läbi saab. Aga siis on sellised inimesed nagu minu naabrid, kes pidasid reede õhtul päris korraliku pralle maha, mis kestis kella viieni hommikul. Tunnistan: olin piiri peal ja mõtlesin politsei neile kutsuda, aga eestlasliku alalhoidlikuse tõttu seda siiski ei teinud. Täna mõtlen ise ka, et miks ometi? Kuigi samas keegi ei ole ju öelnud, et me ei või oma kodus külalisi vastu võtta ja mida see politsei siis ikka teha oleks saanud?

Aga siiski, kui ma kuulen, et noored korraldavad veel ka praegu igal nädalavahetusel salapidusid ja lõbutsevad nagu homset päeva ei oleks, muutun nukraks küll. Minu sõbranna ema koondati, pooled mu sõbrad saavad veel mitu kuud miinimumpalka, mina ka ja samas on meie kõigi suurim soov ju praegu, et saaks normaalsuse juurde naasta, uuesti tööle minna, uuesti sõpru näha. Ma tahaksin ka salapeole minna, aga ma saan aru kui vastutustundetu see oleks.

Sotsiaalne distantseerumine ei peaks olema küsimus, vaid normaalsus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!