Murelik ema: kas teie tõesti lubate oma lastel telekast kõike vaadata?

 (37)
Murelik ema: kas teie tõesti lubate oma lastel telekast kõike vaadata?
MorgueFile

Naistekale kirjutas kahe algkooliealise lapse ema, kes imestab, et laste sõbrad võivad kodus kõiki sarju ja filme vaadata, mida nad tahavad.

Mu tütar lõpetas just kolmanda klassi ja poeg esimese klassi. Meil kodus suurt telerivaatamise harjumust pole olnud, seega ma polnud eriti kursis erinevate saadete ja sarjadega — just Eesti sarjadega. Kui tütar esimesse klassi läks (lasteaias ta ei käinud), siis muutus kohe hitiks “Kättemaksukontor”, mida oli tingimata vaja vaatama hakata. Vaatasin seda esimest korda tütrega koos ja olin väga hämmastunud, et kõik lapse klassikaaslased vaatavad sarja, mis on täis seksi ja vägivalda. Olin muidugi kuulnud, et see on just laste seas populaarne seriaal, aga arvasin tõesti, et see on ikka leebem natuke.

Üritasin tütart veenda, et see pole talle eakohane seriaal, aga ta oli pisarate äärel ja ütles, et ta lihtsalt peab seda vaatama, sest kõik vaatavad. Eks ma siis olen lubanud. Ise ma temaga seda ei vaata, sest mulle ei istu sellised teemad. Olen mõttes enam-vähem leppinud, et tänapäeva lastel sellised huvid on, aga hiljuti jälle ehmatasin, kui sattusin sarja ajal elutuppa ja telekas lihtsalt verd lendas. Õudne. Igatahes nüüd vaatab ka mu 8-aastane poeg seda sarja ja ükskord kuulsin, kuidas mu lapsed omavahel arutasid, et kes seal siis kellega seksis… Tagatipuks panin hiljuti ka tähele, et selle sarja reklaamipausides reklaamitakse rahulikult libesteid ja kondoome, kuigi ju ometi on teada, et selle põhilised vaatajad on lapsed. Siiamaani olen suutnud vähemalt nii palju, et ei luba lastel täiesti räigeid õudukaid vaadata, a la “Saag” ja sellised filmid. Oh, ma tõesti ei tea, mida kõigest sellest arvata. Kas ma olen tõesti lihtsalt vanamoeline? Kas teiste emade arvates on kõik need asjad tõesti täiesti normaalsed ja kas te lubate lastel telekast kõike vaadata, mida nad tahavad?

Kirjutage Naistekale, mida teie lapsed telekast vaatavad!