Nördinud naisjuht: mis kompleksides mehed vaevlevad, et naisi eeskujuks võtta ei suuda?

 (19)
Nördinud naisjuht: mis kompleksides mehed vaevlevad, et naisi eeskujuks võtta ei suuda?
Nii firmal kui rolleril võib olla meesjuht, kuid see ei tähenda, et see on reegel ja ainult meestel on midagi juhtimise kohta öelda.MorgueFile

Naistekale helistas täna üks Eesti tunnustatud naisjuht, kes viibib Pärnu juhtimiskonverentsil ja ei suuda konverentsi kava vaadates ja ettekandeid kuulates ära imestada, kuidas saavad sellise konverentsi esinejad eranditult ainult mehed olla.

Konverentsi täpne nimi on Pärnu Juhtimiskonverents 2015 „20 aastat hiljem. Juhi töölaud,” mille kohta leiad täpsemat infot siit.

Tunnustatud naisjuht rääkis Naistekale nii: “See “juhi töölaud” on küll ainult mehe töölaud. Eestis on niivõrd palju naisjuhte — tugevaid naisjuhte —,  et ma ei saa aru, kuidas konverentsile ainult mehed esinema kutsuti. Kas oli teadlik valik näidata Eesti juhte kui läbinisti maskuliinset seltskonda?Tänapäeval, kui juhtivatel kohtadel on nii palju naisi ja ühiskond toetab seda, et naised oleksid igal alal meestega võrdsed, on selline konverents minu arvates küll äärmiselt tagurlik nähtus. Kas konverentsi korraldajad arvavad, et naisjuhtidel poleks midagi öelda? Mis kompleksides need mehed küll ometi vaevlevad, et naisi eeskujuks võtta ei suuda?”

See on tõepoolest ülimalt kummaline, et “juhtide konverents” võrdub “meeste konverents”. Kirjutage kommentaaridesse, mida teie sellest asjast arvate!