Nõutu lugeja: mismoodi ma seletan oma lapsele, et habemega naine on normaalne?

 (282)
Eurovision 2014 võitja
Eurovision 2014 võitjaFoto: Tanel Meos

Naistekale kirjutas nädalavahetusel segasesse olukorda sattunud lugeja:

Lahe, et korraldatakse konverentse teemadel, kuidas eesti naised ei sünnita või kuidas pole meest, keda endale "spermadoonoriks" valida — sest lihtsalt kõik normaalsed isendid on otsas. Ka president toob teema aktuaalsust oma emadepäevakõnes välja. Miks ei tee aga keegi konverentsi teemal, kuidas seletada lapsele, et lauluvõistlustel käivad wurst’ide ja habemetega Conchitad ja see on täiesti okei?

Nädalavahetusel toimunud Eurovisioonivõistlus pani mind televiisori ees üsna täbarasse olukorda. Kui mu kaks viieaastast last, kaksikutest õde ja vend järsku pärima hakkasid, et miks on sellel tädil habe, siis ei osanud ma midagi öelda. Mida ma vastan? Sest ta on transeksuaal? Sest tädi on tegelikult onu, aga samas ikkagi tädi? Mida põrgut? Ma ei tea ju isegi, misasi ta on, aga tundub, et see on jumala normaalne igatahes!

Ega ma ei osanudki muud näidet tuua, kui, et natuke aega tagasi olnud näosaates tegi ju meie Tanja ka end paksuks ooperilauljaks ja mängis meest. Selgitasingi siis, et see on tsirkus. Habemega naised on ju seal ikka ja alati vaatamisväärsuseks olnud. Ja ikka ju tehakse laval šõud, pannakse selga ahvikostüüme ja mängitakse looma. Tundub, et enam pole armastuses ja sõjas kõik lubatud, vaid nüüd on lubatud kõik ka suurel lauluvõistlusel. Halleluuja!

Hea lugeja, anna teada, kas ka sinul tuli nädalavahetusel samasuguse olukorraga rinda pista? Kuidas sellist asja lapsele seletada?