Pahane meesterahvas: kolleeg haigestus koroonasse ja meid kõiki kupatati koju isolatsiooni. Kõik mu plaanid on pea peal!

 (25)
Pahane meesterahvas: kolleeg haigestus koroonasse ja meid kõiki kupatati koju isolatsiooni. Kõik mu plaanid on pea peal!
Foto: Shutterstock

Sain möödunud nädalal Terviseametilt kõne ja kirja, et üks mu kolleeg on haigestunud koroonaviirusesse ning nüüd tuleb meil kollektiivselt ca nädalake koduseinte vahel veeta.

Miks ma seda kirjutan? Sest kohati tundub see mulle ajuvaba.

Nimelt ei puutunud ma nädala jooksul selle inimesega mitte kordagi kokku, aga kogu mu töine ja kodune elu on praegu pea peale pööratud. Nädalavahetusel Lõuna-Eestisse planeeritud sõit sai tühistatud, majutuskohast raha muidugi tagasi ei saanud, vaid pakuti lahendusena välja, et tulge siis mõni teine kord.

Lisaks ei tohi ma ca nädalakese kodust lahkuda, isegi mitte poodi minna ja praegu on ju veel viimased päevad normaalsed ilmad, et värskes õhus trenni teha või looduses matkata... Aga mina ei saa!

Kõik kodused tegevused peab ära tegema mu naine, kellel mingil veidral põhjusel on luba kodust väljuda, kuigi ta on ju minuga kokku puutunud ja kust me siis nüüd teame, millal ma nakatama hakkan, KUI olen ise nakatunud?

Aga loo moraal on minu arust ikkagi see, et inimesed, lõpetage nendel suurtel pidudel osalemine, sõpradega nädalavahetusteti ühest krõpsukausist krõpsude söömine ja üldse üleliigne suhtlemine, sest kui sina haigestud, pöörad sellega ka kõigi oma lähedaste ja kolleegide elud pea peale.

Oleme mõistlikud, suhtleme mõnda aega vaid lähiringis ja naudime seda aega, mil meil on võimalik ja isegi mõistlik võtta rahulikumalt ning nautida iseenda seltskonda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!