TOP 10 | Lugejad, teieta ei oleks me pooltki nii mitmekülgsed! Naisteka lõppeva aasta kõige loetumad lugejakirjad

 (1)
TOP 10 | Lugejad, teieta ei oleks me pooltki nii mitmekülgsed! Naisteka lõppeva aasta kõige loetumad lugejakirjad
Foto: Unsplash

Siinkohal teeme suure kummarduse kõigile neile lugejatele, kes on otsustanud oma mõtted ja mured kirja panna ning neid ka Naisteka lugejatega jagada. Siin on mõned populaarsemad lood elust enesest.

1. Noor naine hooldekodu õudustest: viisin vanaemale villased sokid ja raadio, järgmisel päeval olid sokid võõra memme jalas, raadio üldse kadunud

"Kuulen tihti etteheiteid, miks vanaema hooldekodusse panin, aga elus vahel pole teisi valikuid. Küll aga teeb mind kurvaks, mis tingimustes terve oma elu töösse ja perekonda panustanud vanainimesed peavad elama."

2. Uus trend: lapsed kutsuvad suvalisi tüüpe sünnipäevale ainult selleks, et võimalikult palju raha kokku saada

"Paistab, et sünnipäeva mõte olla sõpradega koos ja veeta lõbusalt aega, on täiesti ära unustatud. Tänapäeva lapsed peavad sünnipäeva selleks, et võimalikult palju raha kokku saada ja seetõttu kutsutakse peole ka selliseid tegelasi, kellega muidu ei suheldagi."

Seotud lood:

3. Meeslugeja: elu koos naisalkohoolikuga on õuduste tipp

Kes meist ei teaks isiklikult mõnda perekonda, kus mees on alkohoolik ja ülejäänud pereliikmed selle tõttu kannatavad. Ent vähe räägitakse sellest, kui olukord on risti vastupidi — naine joob ja mees üritab hambad ristis olukorda muuta. Delfi Naistekale rääkis oma loo Andre.

4. Lugeja võõravihast: ei ole normaalne, et ma pean oma kodulinnas päise päeva ajal hirmu tundma

Võõraviha on Eestis ületanud igasugused piirid. Kurje kõõrdpilke saavad juba ka tavalised, lihtsalt veidi tumedamat verd eestlased. Ja mis siis saab, kui nad veel räti pähe panevad… Naistekale kirjutas oma kogemusest üks meie Tartu lugeja.

5. Naine imestab: üks seksuaalpartner elu jooksul — kas tõesti liiga vähe?

"Minu sõpruskonnas on neid naisi, kellel on ainult üks partner olnud ja neid, kelle omade üles lugemiseks jääb sõrmedest väheks ning appi tuleb võtta varbad. Ja võib-olla veel kellegi teise jäsemed lisaks."

6. Ema kurdab: tulin pärast lapsepuhkust tagasi tööle ja tunnen iga ihurakuga, kuidas see oli vale otsus

"Olen pärast 1,5aastast lapsepuhkust tagasi tööl ja süümepiinad on nii suured, et lämmatavad igasuguse võime korralikult tööd teha. Kahju, et üldlevinud süsteem nõuab ema ja lapse lahutamist juba nii vara."

7. Lugeja kirjutab: mehed, te ei korva ühegi briljandiga seda aega, mil te naise kõrval ei olnud ega saanud aru, kui ta teid kõige enam vajas!

"Tahaksin väga, et minu laste isa mõistaks, kui oluline on anda mulle aega nokitseda võib-olla pealtnäha mitte millegi kallal. Sama oluline on, et ta leiaks aega laste jaoks. Et ta istuks nendega maha ja laoks kasvõi paar minutit klotse."

8. Lugeja küsib: millal mehed ükskord aru saavad, et ükski naine ei võlgne neile seksi?

"„Ei” on „ei”! Austa seda. Kui nõusolek tuleb pärast lakkamatut pealekäimist, ähvardamist, hirmutamist, sundolukorras, siis on see vägistamine. Inimene võib küll lõpuks vaikides ja vastu võitlemata loovutada oma keha, aga kui see on saavutatud pärast „ei’d”, peale pressides, siis polnud see vabatahtlik valik."

9. Õnnetu naine: kuhu jäi see mees, kellega ma abiellusin?

"Olen sama mehega abielus olnud üle 30 aasta. Vahepeal on olnud häid ja halvemaid aegu, aga nüüd on jõudnud asi punkti, kus me enam üldse teineteisega rahul pole."

10. Lugejakiri: mind koondati, kui olin haige, sest ülemuse sõbrannal oli töökohta vaja

Kokkulepe minuga ei kehtinud enam sellest hetkest, kui ülemuse sõbrannale oli tööd vaja. Ohverdasin oma tervise sellele töökohale ja vastu sain käsu lahkuda.