Väikeettevõtja tunnistab: lasin hiljuti lahti ühe oma alluva, kes töö tegemise asemel lihtsalt telefonis passis

 (69)
Väikeettevõtja tunnistab: lasin hiljuti lahti ühe oma alluva, kes töö tegemise asemel lihtsalt telefonis passis
Foto: Erik Lucatero/Unsplash

Sattusin lugema pühapäeva õhtul väikefirma juhi kirjutatud lugejakirja ja pean tunnistama, et sain samastuda teemaga küll ja veel. Nimelt lasin ka mina hiljuti lahti ühe oma alluva, kes töö tegemise asemel lihtsalt telefonis passis. See oli minu ettevõtte ajaloos esimene kord.

Mina ei tea, mida ta seal tegi, kas oli Instagramis või kirjutas sõpradega, aga tema töökohustuste hulka telefonis istumine igatahes ei kuulnud ja tuleb tunnistada, et tema töö oli pidevalt tegemata. See tähendas aga seda, et mitmete teiste töötajate töö oli häiritud, sest asjad ei liikunud piisavalt kiiresti ja mul ei jäänudki muud üle kui pärast mitme märkuse tegemist, ta minema lasta. See olgu hoiatuseks ka mu teistele alluvatele, kes ehk nüüd töötundidel ikka tööd teevad.

Ma ei arva, et inimesed ei tohiks üldse oma telefone töö ajal kasutada, aga kui see hakkab reaalselt segama mu ettevõtte toimimist, siis paraku tuleb mul tegutseda.

Sama käib ka pidevate kohvi- ja suitsupauside, puhkenurgas lobisemiste ja muu kohta — kui seda kõike on ühe tööpäeva ajal liiga palju, siis ärge arvake, et teie tööandjad seda ei märka. Märkame küll ja teeme oma peas vaikselt kastikestesse ristikesi ning kui vaja valida tööka töötaja ja sinu vahel, siis tead vast isegi, kumma kasuks otsus langeb.