Vihane puhkaja: kuulake oma tümpsu toas või linnas ja laske maainimestel rahus linnulaulu nautida!

 (130)
Kisma
Jõmmipidu ümber autoFoto: Ilmar Saabas

Elan vaikses maakohas. Kolisin siia linnakärast eemale saamiseks ja selleks, et saaksin rahus ja segamatult loodushääli nautida. Paar esimest aastat maal olidki nagu tõeline unelm, aga nüüd on mulle suvisteks naabriteks kolinud noored ja asendanud linnulaulu vahetpidamata põmmiva tümpsuga. Ja ma ei räägi ainult tänasest jaanilaupäevast, see on terve suve nii.

Hommikul magatakse õnneks kaua, nii et ööbikud ja konnakrooksud saan ikka veel kätte. Kuskil lõuna paiku kolitakse suviti aga õue, aetakse auto tagahoovi ja pannakse tümakas käima. Eriti kõvasti on millegipärast vaja bass põhja keerata. See prõmmib nii, et mul ei ole isegi toas pääsu, kostab sissegi. Öösiti diskotatakse mõnikord kella kahe-kolmeni välja. Vaikust saan ainult siis, kui naabrid poodi sõidavad, aga kahjuks ei käi nad seal väga kaua. Tunni pärast on jälle auto hoovis ja Power Hit Radio kõlab üle meie vaikse väikese külakese. Olen neid palunud, anunud ja isegi ähvardanud, aga abi ei ole millestki. Nemad ütlevad, et neil on samasugune õigus muusikat kuulata kui mul muru niita ja pläristavad edasi. Nendega mestis on teiste naabrite noor pere, kes samuti aeg-ajalt maal käib ja siis kostab tümakat juba kahest majast. Siis olen ise mõnikod täitsa kodust äragi läinud, siin on võimatu selle lärmi sees olla.

Miks ei suuda noored inimesed ühtegi päeva ilma väga valju tümpsuta hakkama saada ja miks ei või nad seda kuulata toas omaette, vaid peavad kõikidele viie kilomeetri raadiuses seda laskma? Halastage vanematele inimestele ja loodusele ning kuulake oma tümpsu toas või linnas ja jätke maale tulnud inimestele võimalus loodust ja linnulaulu nautida!