Inglismaa põhikool teatas vanematele saadetud uudiskirjas: me saime jõulude tähistamisest lahti

 (15)
Inglismaa põhikool teatas vanematele saadetud uudiskirjas: me saime jõulude tähistamisest lahti
pixabay.com

Põhja-Yorkshire’i põhikool otsustas, et sel aastal nende haridusasutuses jõule ei tähistata, välja arvatud juhul, kui lapsed suudavad usundiloo õpetajale põhjendada, miks seda siiski peaks tegema, vahendab BBC.

“Ei kaarte, pidusid, kinke ega jõulupuud,” teatas religioonipõetaja Chris Paul oma õpilastele. “Jõuludel tähistatakse Jeesuse sündi ja see peaks olema härras aeg, ent tänapäeval on see pigem stressi- ja kulutusterohke. See püha on kaubanduse poolt lörtsitud.” Niisiis tuligi õpetajal kaval idee, kuidas selgitada lastele, mis on jõulude tegelik mõte. Et pühade tähistamine ennistada, peavad õpilased veenma õpetajat, miks see neile oluline on.

Uudist kinnitati ka vanematele saadetavas uudiskirjas: “Aa, me muideks saime jõulude tähistamisest lahti.” Ilmselgelt tekitas see vanemate seas paksu verd. Ühe ema sõnul on asi viidud liiga kaugele, kui isegi kaarte ei tohi saata. Teised vanemad aga toetavad ideed, kuivõrd see on tõepoolest hea lahendus, kuidas lastele jõulupühade ajalooline tähendus selgeks teha.