Kuidas jõulukuuske õigesti hooldada ehk 3 nippi, et puu peaks pühadeni ilusasti vastu


Kuidas jõulukuuske õigesti hooldada ehk 3 nippi, et puu peaks pühadeni ilusasti vastu
Pexels / Tookapic

Kui plaanite juba pühapäeval ehk esimesel advendil kuuse tuppa tuua, on ülioluline selle eest õigesti hoolitseda, et jõulude ajal ei näeks puu välja ilma okasteta räbal. Mõistagi tuleb puud seega kasta, kuna lisaks silmailu hoidmisele, ei lase see kuusel ka eriti tuleohtlikuks muutuda. Neid nippe järgides peaks jõulupuu ilusasti neli nädalat vastu pidama, sedastab cnet!

1. Lõika jupp maha
Kui kuusk on juba koju jõudnud ja ootab alusele panemist, kohtle seda nagu lõikelille ja võta alt väike jupp veel maha. Nimelt kohe pärast maha raiumist, hakkab puu kuivama ning seetõttu ei ima enam nii hästi vett. Seega värske lõike abil saab kuusk vett piisavas koguses.

2. Õige alus
Osta puu jaoks alus, kuhu mahub piisavalt vett. Mida rohkem tüvest vette mahub, seda parem Kui alusele mahub vähemalt 3-4 liitrit vett, on see täiesti piisav.

3. Igapäevane kastmine
See on kõige olulisem reegel, mida ei tohi ära unustada. Puud vajavad väga palju vett. Ära pane kastmisvette ka lisaaineid. Kuigi silt võib nii väita, need ei aita. Nagu inimesedki, vajavad puud värsket vett.