Lugeja jagab nippe, kuidas jõulud võimalikult stressivaeselt mööda saata: ei viitsi end detsembrikuus ära kurnata!

 (2)
Lugeja jagab nippe, kuidas jõulud võimalikult stressivaeselt mööda saata: ei viitsi end detsembrikuus ära kurnata!
Foto: Daniel Reche/Pexels

Möödunud nädalal kirjutasime, miks jõulud on lapsevanemate jaoks üks parajalt keeruline ettevõtmine, aga üks lugeja pani meid paika hoopis oma nõksudega, mis aitavad pühad stressivabalt mööda saata.

Jõulud pole üldse hull aeg! See on iga inimese enda teha, kui palju kohustusi ta endale võtab või ei võta. Meie pere nipid on sellised:

1.Teeme jõulukinke ainult lastele. Täiskasvanutel kõik asjad juba niigi olemas, seega hoiame kokku aega ja raha, pole vaja vaeva näha määda poode kinkide otsimisega.

2. Enamusel aastatel sõidame jõulupühadeks perega reisile soojale maale palmi alla. Muul juhul istume kodus jõululauda ja sööme-joome lähisugulaste ringis. Iga üks toob midagi jõululauale panekuks kaasa.

3. Valime hoolikalt, millistele jõulupidudele läheme. Ei viitsi end detsembrikuus ära kurnata, seega käime ära maksimum kahel jõulupeol: enda või abikaasa tööjõulupidu ja lasteaia pidu. Kõik. Rohkem ei viitsi tõmmelda.

4. Lastega koos poodi ei lähe. Siis ei teki ahvatlusi ega ootusi mingit nänni saada. Ainult vanematest käib ise töölt tulles juba toidupoest läbi või tellime e-Selverist otse koju.

Lugejad, jagage ka enda nippe, mis aitavad teil pühad kergemini mööda saata? Mis aitab teil jõule nautida?