Näpud tööle: viis nippi jõulumeeleolu loomiseks


Näpud tööle: viis nippi jõulumeeleolu loomiseks
Foto: MorgueFile

Ajakirja Kodukiri detsembrinumbris on jagatud palju põnevaid nippe, kuidas kodu jõuluootuseks valmis seada. Jagame valikut nendest ka Naisteka lugejatega.

1. Vali üks ja meelepärane stiil, olgu selleks siis jõuluklassika, õhkõrn romantika, looduslik etno või pidulik kuldne — läbiv joon aitab luua ilusa tulemuse, mida eri stiilis ehteid, küünlaid ja tarvikuid kokku kuhjates ei saavuta.

2. Too terrassile või välisukse juurde väike vaskne plekkvann ning täida see sambla, kanarbiku või kuuseokstega, lisaks võid sinna pista pohli, jõhvikaid ja väikesi jõuluehteid.

3. Kuhja kaussi või vaagnale jõuluhõnguga suupisteid — õunu, pähkleid, piparkooke, suhkurdatud tsitruselisi; pista nende vahele ka kaneelikoort, mõned rohelised oksad, punased õied ja küünlad.

4. Kui armastad käsitööd, võib luua omanäolise stiili kootud ja heegeldatud kuuseehete, tassi- ja kannusoojendajate ning teiste tekstiilidega.

5. Pane jõuluajaks kuuse alla või toanurka mõned kaunilt ja eriliselt pakitud kingitused — kasuta näiteks käsitööpaberit ja laia siidpaela.

Loe rohkem nippe ajakirja Kodukiri värskest numbrist!