Nutikad naabrid! Lätlased korraldavad täna jõuluturu, kus kauplejateks on erinevate riikide suursaatkonnad

 (3)
Nutikad naabrid! Lätlased korraldavad täna jõuluturu, kus kauplejateks on erinevate riikide suursaatkonnad
Facebook / Live Riga

Täna toimub Riia linnavalitsuse hoones heategevuslik basaar, mida korraldatakse tänavu juba 22. korda. Kuigi pühade ajal on sellised üritused üsna harilikud, teeb antud turu eriliseks asjaolu, et sellest võtavad osa Läti pealinnas asuvate saatkondade töötajad, vahendab Live Riga.

Esindatud on üle 30 riigi, kes pakuvad turulistele killukest oma kultuurist läbi söögi-joogi ja kingiideede. Lisaks saatkondadele on esindatud ka rahvusvahelised ettevõtted, kes jõulude eel tahavad samuti ühiskonnale tagasi anda. Lisaks kauplemisele esineb ka lastekoor ning on võimalik osaleda loteriides. Saatkondadest on lisaks Eestile esindatud näiteks ka Gruusia, Usbekistan, Šveits, Ukraina, USA, Venemaa, Itaalia, Moldova, Lõuna-Korea, Jaapan, Iisrael, Prantsusmaa, Hiina, UK, Türgi, AÜE ja paljud teised. Eesti ettevõtetest osalevad Tallink ja Lux Express.

Riia Rahvusvahelise Naisteklubi ja suursaatkondade poolt kahasse korraldatud heategevuslik jõuluturg kogus mullu üle 40 000 euro heategevuseks. Saadu annetati 17 erinevale organisatsioonile, mis tegelevad laste ja naiste heaoluga.