Plaanid jõululauale veisepraadi teha? Siin on kolm olulist põhimõtet, mida järgida

 (2)
Praed
PraedFoto: Daisy Lappard, Ajakirjade Kirjastus

Kui sul on mõte teha pühadelauale veisepraadi, võta arvesse ka neid detsembrikuu ajakirjas Oma Maitse jagatud kasulikke põhitõdesid.

1. Veiseliha on väherasvane ja sitke.

Et veisepraad saaks pehme, peab liha olema laagerdunud ning selles osas ei saa kodus suurt midagi ära teha, sest laagerdamine vajab külmikust jahedamat ja stabiilset temperatuuri. Seega on ehk Eestiski viimaks käes aeg hakata lihamüüjatelt liha ostes saama infot ka lihatüki laagerduse kohta.

2. Veisepraad vajab maitsete imendumiseks veidi aega.

Kui liha on hästi kvaliteetne, ei vaja see peale soola ja pipra suurt midagi lisaks, aga hea nipp ürdiste maitsete saamiseks on see, kui paned lihatrüki pruunistamisel pannile ka ühe tubli oksa tüümiani või rosmariini (sellest aroomirünnakust täitsa piisab).

3. Veisepraadi küpseta soovitatavalt ahjupotis omas mahlas.

Ahju temperatuur võiks jääda vahemikku 180–200 kraadi ja liha küpsust hinda lihatermomeetri abil, veiseliha saad küpsetada ka madalal kuumusel, 140–160 kraadi juures. Vajadusel lisa küpsetamise vahepeal ahjupotti vett või puljongit, sest pika aja jooksul kipub vedelik ka kaane alt välja aurama ning tea, et paarikilone lihatükk küpseb pehmeks viie-kuue tunniga.

Tutvu ka retseptide, küpsetamisnippide, kastmete ja lisanditega Oma Maitses.