Tänavuste jõulude kõige trendikam kuuseehe on selgunud ja seda sa küll ära ei arva!

 (9)
Tänavuste jõulude kõige trendikam kuuseehe on selgunud ja seda sa küll ära ei arva!
Unsplash / Evelyn

Juba pühapäeval on tarvis kuusk tuppa tuua. Kui endiselt mõtlete, kas valida päris- või kunstpuu, saate poolt- ja vastuargumente lugeda siit artiklist. Kui aga kuusk juba ilusasti toas seisab, on tarvis see ka ära ehtida! Kuigi paljud kasutavad selleks retrolikke sovetiaegseid ornamente, pole kõigil neid võtta. Ja kui juba riietuses jälgida trende, siis miks mitte ka jõulukaunistuste osas, vahendab People.

Nagu ikka, ei leiuta mood midagi uut, vaid taasavastab vana. Ka hapukurgikujuline kuuseehe ei ole revolutsiooniline, vaid komme pärineb Saksamaalt juba iidamast-aadamast. Enamik sakslasi seda muidugi ei tea, veel vähem riputavad kuuse külge hapukurke. Sel aastal aga ilmselt on teisiti!

Hapukurgikujuline ornament sümboliseerib legendi, mis räägib kahest poisist, kes jäid koduteel pimeda peale ning pidid lähedalasuvast talust peavarju paluma. Paraku oli taluperemees väga paha ja tappis koolipoisid ning toppis nende laibad kurgitünni. St. Nicholas, kes mõnes kultuuris täidab jõuluvana rolli, tegi aga maagiat ja äratas poisid taas ellu. Niisiis ongi hapukurk omamoodi sümbol ning sellekujulisi sümboleid hakati tegema juba 1880. aastatel.

Kuvatõmmis / target.com

Tänavu rokib aga hapukurgikujuline ornament eriti! Kuigi Eesti kodukujunduskunni Shishi tootevalikust sääraseid ei leia, aitab välja internet, näiteks Target. Samas miks mitte teha nädalavahetusel perega käsitööring ja nokitseda ehted ise valmis viltides, paberist meisterdades või heegeldades!