Viimane aeg kõrva taha panna! Seitse nippi, kuidas jõulukuul raha säästa

 (5)
Viimane aeg kõrva taha panna! Seitse nippi, kuidas jõulukuul raha säästa
Pilt on illustreerivFreeImages/Walter Rock

Miljoni dollari küsimus — kuidas jõulude ajal toimetada nii, et säästud jääksid alles ning kinkidele, üritustele ja jõululaua katmisele kuluvad summad jääksid mõistlikuks? Facebooki grupi „Kogumispäevik“ liikmed jagasid häid soovitusi, kuidas jõulude ajal mitte pead kaotada.

1. Planeeri

Enne poodi suundumist tee eelarve ja nimekiri kõigist, kellele soovid kingi teha ning mis see olla võiks. Kui kink leitud, tõmba see inimene nimekirjast maha. Nii väldid pea laiali olekut ning olukorda, kus oled kellelegi mitu kinki ostnud või kellegi üldse ära unustanud. Mida varem ja läbimõeldumalt jõuludeks valmistuda, seda rohkem on võimalik ka säästa ja emotsioonioste vältida. Kõige parem oleks jõuluperioodi keskel üldse mitte poodi sattuda, sest seal võid kiirelt emotsiooniostu ohvriks langeda.

2. Lahendage kingijagamine innovaatiliselt

Möödas on ajad kui kuuse all pidi olema kingikuhi. Pigem lahendage kingijagamine leidlikult. Väga populaarseks on osutunud loosipakid, kus iga pereliige peab tegema ühe kingituse. Eelnevalt pannakse paika ka kingituse summa. Ühe hea võimalusena tuuakse välja ka see, et kõik pereliikmed panevad oma kingisoovi purki ja sealt tõmbab igaüks ühe sedeli välja. Nii välditakse olukorda, kus kingituseks saadakse mittevajalik asi.

3. Kinkige omatehtud asju

Seotud lood:

Kõige parem kingitus on ikka isetehtud kingitus. Näiteks üks kogumispäeviku liige kinkis igale pereliikmele vilditud jõuluehte. Kôik olevat olnud õnnelikud ja saavad selle nüüd igal aastal kuusele riputada. Kingitakse ka isetehtud küünlaid, komme, mütse, salle, kindaid – uskuge – need valmistavad kingisaajale rohkem rõõmu kui me arvatagi oskame!

Heaks võimaluseks on asjade asemel kinkida emotsioone. Näiteks soovitatakse kogu perega ühiselt ERMi külastada. Nii veedetakse ühiselt kvaliteetaega ja luuakse ilusaid mälestusi. Ja miks mitte üldse kingitustest loobuda ja teha kogu perekonna nimel mõnele heategevusorganisatsioonile annetus.

4. Kogu aastaringselt boonuspunkte

Jõululaua katmisel soovitatakse proovida üht väärt nippi – boonused ja preemiapunktid. Nimelt koguneb iga ostuga näiteks Selveris, Rimis ja Maximas kontole ostuboonus. Kogu boonust terve aasta vältel ja nii saad jõululaua suuresti selle summa eest kaetud. Preemiapunkte kogud ka Swedbanki kaardiga makstes ning nende punktide eest saad hiljem tellida mitmesuguseid soodustusi ja kingitusi. Vaata preemiaprogrammi kohta lähemalt siit.

5. Osta kingitused e-poest

Ostes jõulukingid e-poest, maandad riske, sest kui lähedasele inimesele mingil põhjusel kingitus ei peaks sobima, on võimalik see 14 päeva jooksul tagastada. Lisaks saad veebis mugavalt kingituste hindu võrrelda ja soodsaima välja valida. Heaks leheküljeks on näiteks hinnavaatlus.ee, kus on mugav erinevate tehnikatoodete hindu võrrelda.

6. Osta ostukindlustatud krediitkaardiga

Osta jõulukingitused võimaluse krediitkaardiga, millele on lisatud ostukindlustus. Ostukindlustus kaitseb kestvuskaupu 180 päeva pärast krediitkaardiga tehtud ostu ja kehtib ostetud eseme ootamatu kahjustumise, hävimise, varguse või kadumise korral. See kehtib ka juhul, kui ostetud ese kahjustub kliendi enda süül.

7. Kingi edasi

Enne poodi suundumist vaata üle asjad, mis sa ise kunagi kingiks oled saanud, kuid mida sa kordagi kasutanud pole. Need võivad kellegi teise väga õnnelikuks teha. Ja kui sa ise neid ei kasuta, siis miks mitte kellelegi teisele edasi kinkida. Jagamismajandus pole kunagi varem nii populaarne olnud!

Allikas: Kukkur