“Ära võta tööd koju kaasa” ja veel häid karjäärinippe, mida endaga uude aastasse viia

 (3)
“Ära võta tööd koju kaasa” ja veel häid karjäärinippe, mida endaga uude aastasse viia
Foto: Unsplash

Mõte “uus aasta, uus sina” võib olla pisut ära leierdatud, aga järjekordse aasta lõppedes ja uue alguses kipume just möödunule tagasi vaatama. Õnneks aitavad ka vabad päevad ja pühadega kaasnev rõõmutunne mõtted paika seada ja end ka tööalaselt arendada. Siin on mõned motiveerivad karjäärinipid, millega 2018. aastale edukam algus anda.

1. Stressamine pole alati halb

See, et suhtud oma karjääri või elusse tervisliku — aga samas positiivse — muretundega, võib aidata sul produktiivsem ja edukam olla.

2. Sa ei ole sinu töö

Internet on muutnud 24/7 töötamise väga lihtsaks, aga 2018. aastal püüa hoopis pidada kinni üheksast viieni töögraafikust.

3. Ära võrdle end enam teistega

Sageli on keeruline end mitte oma sõprade ja töökaaslastega võrrelda, aga proovi sel aastal võtta oma karjääri kui osa sinu elu teekonnast ja hinda seda. Selline suhtumine võib hoida võimalikud kriisid sinust eemale.

4. Igaüks peaks olema hommikuinimene

Värske uuring leidis, et su aju muutub päeva peale aeglasemaks, mistõttu on täiesti loogiline, et hommikuti oled võimeline just oluliste asjadega tegelema.

5. Võitle jätkuvalt ebavõrdsuse ja ahistamise vastu

Paraku on sooline ebavõrdsus ja seksuaalne ahistamine ka 2018. aastal jätkuvalt veel suureks probleemiks, mistõttu, kui tunned end ebamugavalt või väärtusetuna, räägi sellest kõva häälega.

Allikas: Well+Good