Cosmo õpetab tööotsijaid: su "korralik" Facebooki profiil võib sulle väga kurjalt kätte maksta

 (27)
Pildipank
Foto: Martin Dremljuga

Kas teadsid, et Facebook, Instagram ja Twitter võivad mängida olulist rolli näiteks uue töökoha saamisel? Jäta järgnev meelde ja võid kindel olla, et sinu virtuaalne isiksus on üks eeskujulik preili.

Kõik Twitteri-säutsud ja esmapilgul naljakad (tegelikult piinlikud) pildid võivad sulle ühel päeval kurjalt kätte maksta. Isegi kui oled oma kontodele kõikvõimalikud privaatsussätted peale pannud, pea meeles, et internetimaailmas ei ole miski täielikult peidus. Enne kui vajutad “postita”, küsi endalt: “Kas oleksin suures jamas, kui mu ülemus seda näeks?”

Loe ja vaata Cosmo detsembrinumbrist:
• Cosmo kaanestaar: Taylor Swift
• Pühad vürtsikamaks!
• Kui vajad sõpra
• Sinu uus rituaal – koorimine
• Algajast flirdimeistriks
• Pidutsemine tuleb karjäärile kasuks

Enne kui postitad, mõtle järele

Kaval instagrammija

Jah, pildid sinu imelisest puhkusest tõestavad, et teed kõvasti tööd ja väärid aeg-ajalt preemiat. Muuda oma konto aga professionaalsemaks. Peale selle, et postitad pilte ilusatest vaadetest, lisa fotosid projektidest, mille kallal töötad, inimestest, kes sind inspireerivad, ja põnevatest ideedest, mis sulle huvi pakuvad. Sel viisil näitad, et oled aktiivne ja mitmekülgne.

Seotud lood:

Jää positiivseks

Ära kirjuta negatiivseid staatusi oma sõprade, peika, töökaaslaste ega isegi kohmaka ettekandja kohta. Ükskõik, kas otsid tööd või oled end just kusagile sisse seadnud, ära unusta, et meeltesegaduses kirjutatud postitused ei mõju sinu mainele hästi. Keegi, kes sinu tõelist isiksust ei tunne, võib su naljaga pooleks kirjutatud mõttesähvatusest valesti aru saada.