Cosmopolitaniga saad hakkama: juhised esimeseks tööpäevaks uuel ametikohal

 (1)
Cosmopolitaniga saad hakkama: juhised esimeseks tööpäevaks uuel ametikohal
MorgueFile. Pilt on illustratiivne

COSMOPOLITAN: Oled valmis oma uuel töökohal alustama? Esimesel päeval saadud juhised aitavad ainult teatud määral. Siin on meie nimekiri asjadest, mida see tore daam personaliosakonnast sinuga kindlasti ei jaga.

Loe ja vaata uuenenud Cosmo oktoobrinumbrist:
• Cosmo kaanestaar: Sarah Jessica Parker
• Ära vihka Preili Tervislikku
• Tundliku naha hoolitsusgiid
• Eksklusiivintervjuu “Da Vinci deemonite” staari Tom Rileyga
• Leia oma look
• Maagilised lõhnad
• “Ma polnud valmis emaks saama.”


AVALDA ÜLEMUSELE MULJET

Kui su uus amet ei ole just Cambridge’i hertsoginna või mõne väikeriigi diktaator, annad sa tõenäoliselt oma tegemistest kellelegi aru. Tee selle inimese elu kohe esimesest päevast alates võimalikult lihtsaks ning sinuga juhtuvad ainult head asjad.

1. Mõista, mis on oluline

Kuidas? Lihtsalt küsi, soovitab raamatu “New Job, New You” autor Alexandra Levit. Ütle ülemusele, et tahad olla kindel, et vastad ta ootustele. Mida edu tema jaoks tähendab? Ideaalis võiksid kohtumisel kohe kirja panna, mille põhjal sind esimesel kolmel ja kuuel kuul ning aastal hinnatakse.

Seotud lood:

2. Tea, keda sa asendad

Võiksid veidi uurida selle inimese kohta, kes enne sind samal kohal töötas. Küsi kolleegidelt, kuidas eelnevad projektid toimisid, kuid ära mine teise suhtes isiklikuks, sest see tundub klatšimisena. Pigem keskendu tema tööle ja ülesannetele, soovitab Levit. Võid küsida ka otse oma bossilt, sõnab raamatu “45 Things You Do That Drive Your Boss Crazy” autor Anita Bruzzese. Näiteks: “Kas on midagi, mida sa tahaksid, et ma teeksin, mida varem ei tehtud? Kas on mingid kindlad asjad, mis sulle eelmise inimese puhul väga meeldisid ja millega mina saaksin jätkata?” Nii ei “sunni” sa kedagi eelmisest töötajast halvasti rääkima.

Loe edasi oktoobrikuu Cosmopolitanist...