LOE ja ANNA TEADA: Seksistlikud küsimused, mida naistele tööintervjuudel esitatakse — kas oled säärast kohtlemist kogenud?

 (47)
LOE ja ANNA TEADA: Seksistlikud küsimused, mida naistele tööintervjuudel esitatakse — kas oled säärast kohtlemist kogenud?
TööintervjuuPanthermedia, Scanpix

Sooline ebavõrdsus pole sugugi vähenenud — eriti avaldub see endiselt töömaastikul. Kuhugi pole ära ujunud palgalõhe ega ei paista vähenevat ka seksism kontoris. Aga seekord juhime tähelepanu sellele, et tegelikult hakkab naiste seksistlik kohtlemine pihta juba tööintervjuul.

Ühes Ameerika uuringus paluti naistel avalikustada, mis on kõige seksistlikum asi, mida neilt töövestlustel on küsitud. Enamikul neist küsimustest, mida naised kõige tihemini esile tõid, polnud mingit pistmist naise kvalifikatsiooniga või töö iseloomuga, vaid need küsimused olid solvavad ja intiimsed — sellised, mida meestelt tööintervjuudel iialgi ei küsita.

Toome mõned näited:

Kas te plaanite saada lähitulevikus lapsi?

Kas te oleksite nõus kandma rohkem meiki?

Kas te oleksite nõus klientidega veidi flirtima meie äriedu parandamiseks?

Mis on teie seisukoht kolleegiga intiimsete suhete tekkimise suhtes?

Kui tugevad on teie premenstruaalse sündroomi sümptomid? (Jah, päriselt!)

Kas tuleb tuttav ette? Jaga Naistekaga, mida sinult on tööintervjuul küsitud — kui võimalik, lisa ka see, mis ametikohale sa kandideerisid. 

Ja ära unusta, et sa ei ole kohustatud töövestlusel isiklikele ja solvavatele küsimustele vastama, küll aga on sul õigus solvangute puhul kaebus esitada.

Seotud lood:

Loe veel: Seksism kontoris: diskrimineerimine ei ole alati avalik, naisi alandatakse ka varjatud võtetega

Allikas: The Independent