Naisi teeb õnnelikuks osaline tööaeg

 (40)
Naistekas 10
Naisi teeb õnnelikuks osaline tööaeg
Corbis/Scanpix

Osalise tööajaga naised on teistest õnnelikumad ja töö pakub neile suuremat rahuldust kui täisajaga töötavatele naistele. Mehed seevastu on õnnelikumad, kui töötavad täisajaga kohal. Selliste tulemusteni jõudis Suurbritannias kaheksa aasta jooksul läbi viidud uuring, mis hõlmas 3800 paari, naiste seas oli nii emasid kui ka lastetuid.

Uuringu läbiviijaid üllatas nii suur rahulolu osalise tööajaga tööga, sest selliseid töökohti peetakse tihti vähetasustatuks ja vähe oskusi nõudvaks.

Näib, et naised naudivad oma tööd siis, kui neil jääb aega ka oma perekonna jaoks, tõdesid uurijad The Mail on Sunday teatel. Möödunud aastal selgus uuringuist, et esimestel eluaastatel peaksid lapsi kasvatama emad, sest pikki tunde lastesõimes veetnud lapsed õppisid aeglasemalt ja olid kehvema tervisega.

Asjatundjate sõnul tuli uuringust esile vajadus luua rohkem töökohti, mis sobiksid naistele, eriti neile, kes kasvatavad lapsi. Töötavatest naistest töötas osalise koormusega 44 protsenti, sama suurest hulgast meestest aga umbes 10 protsenti.