NAISTEKA VIDEO | Marina Kaljurand: olla naine juhtival kohal on raske ja väljakutset pakkuv!

 (49)

19.jaanuaril lookles Tallinna vanalinnast Telliskivi Loomelinnakuni Naiste marss, mis kandis eesmärki juhtida tähelepanu võrdõiguslikkusele, palgalõhele, lähisuhtevägivallale ning paljudele teistele aktuaalsetele probleemidele, mis peamiselt seotud naistega ühiskonnaelus. Peatselt toimuvate valimiste tõttu kaaperdasid poliitikud rongkäigu ning Delfi Naistekas tegi juttu Sotsiaaldemokraatide ridadesse kuuluva endise välisministri ja praeguse küberjulgeoleku spetsialisti Marina Kaljurannaga.

"Kui vaadata poliitikat, siis vaadake numbreid!" tõdes Kaljurand küsimuse peale, kas Eesti poliitika on meestekeskne ja seadusandlus meeste nägu. "Jah, täna on meie poliitika ja poliitikud rohkem mehe nägu ja mina olengi siin täna selleks, et julgustada naisi tulema välja, tegutsema majanduses ja poliitikas, tegema kõike seda, mida nad tahavad! Ma ei ole siin selleks, et protestida millegi vastu, vaid selleks, et julgustada naisi. Iga naine loeb!" tõdes Kaljurand.

Kuidas on olla naine juhtival kohal? Kuidas taluda solvanguid, kriitikat ja isiklikke rünnakuid? Kuidas rääkida endale palgaläbirääkimistel välja kõrgemat palka? Vaata videost!