Kärt Kinnas: „Minu jaoks tähendab konsensus seda, et üks pool ei kasuta teist ära ja mõlemad soovivad suhet samavõrra.“
Maret Maripuu: „Toome siia ka juriidilise termini: heausksus. Mõlemad tahavad, tunnevad sellest suhtest rõõmu, naudivad seda ega looda sellest kasu saada.“
Kontoriromanss on väga erinevate värvidega
Miks kõnelda kontoriromansist eraldi, kui romantilised suhted kuuluvad elu juurde?
„Tõenäoliselt on tuum selles, et romantilised suhted — mis on täiesti sobilikud, soositud ja oodatud ning me kõik tahame, et neid oleks — võivad mingil viisil töökeskkonda mõjutama hakata,“ kommenteerib Aive Pevkur. „Tekib vajadus hakata täpsemalt defineerima, millised suhted nende inimeste vahel on. Kuidas me teised seda näeme, sellesse suhtume, või äkki peaksime käe ette panema?“
Sama meelt on ka Maret Maripuu: kontoriromanss saab sageli tähelepanu juhul, kui see torkab silma või takistab tööd: „Sa märkad, et su kaks kolleegi lähevad lõunale. Tavaliselt said nad 30 minutiga hakkama, nüüd läheb tund, varsti juba poolteist tundi, kaks tundi. Üks kord juhtus — olgu, ei pööra tähelepanu, teed tema eest töö ära… Aga kui see hakkab korduma?“ Samas osutab ta, et kontoriromansis võib leiduda ka palju head. „Teinekord aitab kontoriromanss kaasa sellele, et seni keskpärase sooritusega inimene hakkab väga hästi tööd tegema. See on tööandja rõõm: jõutakse varem tööle, töö lendab, muidu oli inimene mossis, aga nüüd naeratab, on lahke. See on väga positiivne!“
Maret Maripuu sõnul ei saa suhteid šablooni suruda ja vaadata, kas nad sinna mahuvad. Seal, kus on inimgrupid, hakkavad tahes-tahtmata eralduma inimesed, kes saavad paremini läbi ja võib tekkida suurem sümpaatia, aga võivad tulla ka täiendavad probleemid.