See väike muudatus tööl võib puhuda su karjäärile tuule tiibadesse

 (3)
See väike muudatus tööl võib puhuda su karjäärile tuule tiibadesse
Pilt on illustreerivFoto: Panthermedia/Scanpix

Pole mingi üllatus, et mehed teenivad rohkem palka kui naised — võimalik, et isegi siis, kui teil on sama ametikoht ja kogemuste pagas. Kuigi soolise palgalõhe probleem pole lahendamisele veel lähedalgi, on värske uuringu järgi olemas üks harjumus, mis võib olukorda sinu jaoks natukenegi parandada.

Nimelt selgus uuringust, et mehed küsivad karjääriga seotud konverentsidel rohkem küsimusi kui naised. Pealtnäha ei pruugi see tunduda üldse suur asi, aga teadlased leidsid sellele ka põhjenduse: mehed tunnevad end rambivalguse käes mugavamalt ega karda kõva häälega esineda.

Küsimuste küsimine rahvast täis auditooriumis, muudab sind silmapaistvamaks ja saad seeläbi luua väga vajalikke tutvusi ka pärast loengut. “Aitab ka see, kui tunned, et ruum, milles viibite, on sulle kodune ja oled osa kommuunist, mitte mõni tavaline pealtvaataja,” julgustab uuringu autor Alison Johnston.

Seda ei juhtu aga ainult konverentsidel. Ka kontoris peetud koosolekutel, räägivad mehed sageli rohkem kui naised (vahel ka teiste jutule vahele). Seega, kui sul on midagi tarka öelda või küsida, tee seda.

Allikas: Well+Good