Töö väsitab sind? See 100-aastane naine töötab 11 tundi päevas ega hädalda üldse!

 (15)

Pole eriti tõenäoline, et sa iga päev 100-aastastega kokku puutuksid. Eriti haruldane on veel kohata 100-aastast, kes käib tööl. New Yorgi osariigis Buffalo linnas elav Felimina Rotundo on täpselt selline vanaproua — ta juhib oma pesumaja ja keemilist puhastust, kus ta viibib kohapeal 11 tundi päevas ja kuus päeva nädalas.

Rotundo on pesumaja nimega College Laundry Shoppe juhtinud 1950ndate aastate keskpaigast peale ega kavatse veel mantlipärijat otsida, sest endal on veel jõudu küll.

“Mu ema on alati nautinud tööl käimist, eriti meeldib talle kohtuda uute klientidega ja suhelda,” rääkis Rotundo poeg, 74-aastane Gary ABC Newsile. “Ta arvab, et tema pikaealisuse saladus ongi tema töökas natuur. Töö annab talle eesmärgi hommikul tõusta ja tegutsema hakata.”

Rotundo alustas tööd juba 15-aastasena, ülemaailmse majanduskriisi ajal, Pennsylvania kingavabrikus. Nüüd töötab pidurdamatu vanur kella seitsmest hommikul kella kuueni õhtul, esmaspäevast laupäevani.

Ja millal Rotundo siis väljateenitud pensionile läheb? “Mitte niipea,” ütles poeg Gary. “Ema arvates tasub pensionile minna vaid siis, kui on selleks põhjus, näiteks on tervis korrast ära.”

Gary lisas veel, et tema 100-aastane ema juhib veel autot, ta suudab kõiki pesumaja masinaid kasutada ja tema vaim on värske ja terav, teravamgi kui pojal. Lisaks on ta väga energiline ja positiivne inimene.

Seotud lood:

Vaata ka videost, kuidas proua Rotundo oma elust ja tööst räägib ning võta eeskuju — ehk elad ka siis 100-aastaseks. Ja isegi kui mitte seda, siis vähemalt 8-tunnise tööpäeva üleelamiseks peaks see pidurdamatu vanaproua küll jõudu andma.

Allikas: ABC News