TOP 10 | Uuel aastal uue hooga! Need on Naisteka 2017. aasta loetumad karjäärilood


TOP 10 | Uuel aastal uue hooga! Need on Naisteka 2017. aasta loetumad karjäärilood
Foto: Panthermedia/Scanpix

Hea meel on näha, et naistele lähevad järjest enam korda erinevad karjääri ja tööalased lood nii elust enesest kui ka soovitused, kuidas iga päevaga aina edukam olla. Siin on Naisteka kõige populaarsemad karjäärialased artiklid aastal 2017.

1. Ettevaatust! Kuus märki, et sind plaanitakse praeguselt töökohalt vallandada

See ei ole mugav ei sulle ega ka su ülemusele. Kuid siiski tuleb meeles pidada — kui üks uks läheb kinni, siis ootab sind kuskil juba uus võimalus. Millised on need märgid, mis näitavad, et sind üsna pea vallandada võidakse?

2. Mari-Liis Lill: paljudel naisnäitlejatel pole lapsi, kuna nad on kartnud vallandamist

Näitlejatar Mari-Liis Lill tunnistab, et tal pole isiklikku kogemust, et lapse pärast töö kaotaks, küll aga on ta seda kõrvalt näinud.

Seotud lood:

3. Unistad rikkaks saamisest? Need on ühe keskmise miljonäri üheksa igapäevast harjumust

Palga teenimine, targalt investeerimine ja alla oma võimete elamine tagab sulle lõppkokkuvõttes hea elu. Need on mõned harjumused, mida omaks võtta, kui unistad elust miljonärina.

4. 10 asja, mida saad teha, et kolleegidele ja ülemustele rohkem meeldida ja karjääriredelil kõrgemale ronida

Sinu iseloom võib viia su karjääri kõrgustesse või hoopis hävitada. Kolleegidega suhtlemisel ja tööintervjuudel on teadmistest ja oskustest olulisem hoopis see, kuidas end esitled ja väljendad.

5. Kas peaksime minema üle 3-tunnistele tööpäevadele? Värske uuring nõustub

Kuigi veedame kontoris esmaspäevast reedeni ca kaheksa tundi, kasutab keskmine töötaja neist töötamiseks ainult kolme (või kui täpsem olla, siis kahte tundi ja 53 minutit). Vähemalt nii selgus möödunud aastal 1989 Suurbritannia inimese seas läbi viidud küsitlusest.

6. Loe salaja! Kuidas käia töövestlustel nii, et ülemus kahtlustama ei hakkaks?

Oled uut töökohta otsimas, aga veidi muretsed, mis saab siis, kui ülemus kahtlustama hakkab? Kõik need korduvad arsti juures käimised ei kõla viimaks lõpuni usutavalt. Aga fakt on, et ilma tööintervjuuta uut kohta ei saa. Seetõttu tulevad kasuks mõned nihverdamisnipid.

7. Kopp on ees? Kaheksa viisi, kuidas oma tööst taas rõõmu tunda

Sinu töö on justkui nagu armusuhe, mis algab suure elevustundega ja rõõmustad heade asjade üle, mis sellega kaasas käivad, aga aja möödudes harjud kõigega nii ära, et halvimatel päevadel ei oska sa oma tööd üldse enam hinnata. Kuidas tuua särts töösuhtesse tagasi?

8. See väike muudatus tööl võib puhuda su karjäärile tuule tiibadesse

Pole mingi üllatus, et mehed teenivad rohkem palka kui naised — võimalik, et isegi siis, kui teil on sama ametikoht ja kogemuste pagas. Kuigi soolise palgalõhe probleem pole lahendamisele veel lähedalgi, on värske uuringu järgi olemas üks harjumus, mis võib olukorda sinu jaoks natukenegi parandada.

9. Testlio juht Kristel Kruustük: rasedusest kuuldes olin šokis, kuidas jõuan kahte asja korraga teha?

Testlio asutaja ja tegevjuht Kristel Kruustük tunnistab, et IT-maailmas on konkurents tihe tuleb ette ebavõrdset kohtlemist seoses emaduse ja lapsepuhkusega.

10. Maria Alajõe: põen siiani, et mind nooruspõlves tööl diskrimineeriti

Endine riigikogu kantselei direktor, pragune Mektory juht Maria Alajõe tunnistab, et kunagine taak — tööandja alahindas teda nooruse ja soo pärast — kummitab teda siiani.