Üheksa märki, et sinu tulevik saab olema edukas, kuigi sa seda praegu ehk ise ei usu


Üheksa märki, et sinu tulevik saab olema edukas, kuigi sa seda praegu ehk ise ei usu
Facebook'i COO Sheryl SandbergFoto: Scanpix/AP/Jean-Christophe Bott

Me kipume end sageli alahindama. Vaatame oma ülemusi või inimesi, kes teenivad sadu tuhandeid eurosid ja mõtleme, et me ei saa kunagi nii edukaks, aga kui oma tegemistesse kirega suhtuda, pidevalt õppida ja häid tutvusi luua, on võimalik ka väga edukaks saada.

Business Insider on toonud välja mõned uuringutel ja ekspertide arvamustel põhinevad märgid, mis viitavad, et sind ootavad ees suured teod.

1. Otsid alati paremaid viise, kuidas mingeid asju teha

Endine Apple’i tegevdirektor ja Pepsi president John Sculley on öelnud, et kogu oma karjääri vältel on ta küsinud küsimusi stiilis: “Miks seda asja nii tehakse?” Tema sõnul saavad edukaks just need inimesed, kes on valmis lahendama probleeme nii nagu seda kunagi varem tehtud ei ole.

2. Sul on olemas kindel visioon sellest, millist elu sa tahad

Jah, see visioon võib ajaga muutuda, aga mõte on lihtsalt mitte nautida kõigest neid sinu tööga kaasas käivaid asju, mis on lühiajalised nagu kompensatsioon millegi eest.

Selle asemel, et küsida endalt, millist tööd sa tahad, peaksid küsima hoopis, millist elu sa tahad. Ja kuidas su praegune töökoht sellesse unistusse panustab?

3. Sa kasutad ära enda tugevusi

Su tugevused on asjad, milles sa väga hea oled. Raamatu “Barking Up the Wrong Tree” autor Eric Barker on öelnud, et “mida tihemini sa neid oskusi kasutad, seda õnnelikum sa oled, seda rohkem sind austatakse ja seda paremini sa end oma töö pärast tunned.” Ja kui sa neid oskusi pidevalt tööl ära kasutad, siis seda rohkem sa ka saavutad.

Seotud lood:

4. Sa oled valmis ka läbi kukkuma

Neli suurimat tehnoloogiafirmat — Apple, Google, Facebook ja Amazon — on kõik valmis aeg-ajalt läbi kukkuma, kui see tähendab, et nad proovivad pidevalt ka midagi uut. Kui soovid edukas olla, peaksid samamoodi läbikukkumisse suhtuma.

5. Sa oled valmis võtma kalkuleeritud riske

Väga keeruline on leida edukat inimest, kes pole karjääri jooksul aeg-ajalt riskima pidanud. Näiteks maailma kõige rikkam mees, Amazoni tegevdirektor Jeff Bezos on rääkinud sageli, kuidas ta riskida otsustab ja avalikustas ühes intervjuus, kuidas ta otsustas Amazoni luua: “Teadsin, et kui ma olen 80, ei kahetseks ma, kui ma seda proovin. Ma ei kahetseks, et ma üritan võtta osa asjast, mida me kutsume Internetiks, mis minu silmis oli saamas väga suureks asjaks. Teadsin, et kui ma läbi kukuks, siis seda ma ei kahetseks. Aga ma teadsin, et üks asi, mida ma võiksin kahetseda, on see, kui ma poleks kunagi proovinudki. Ma teadsin, et see kummitaks mind iga päev.”

6. Sa oled inimeste vastu viisakas ka siis, kui nad on sinust madalamal astmel

Hoia oma kolleegide ja sõpradega alati häid suhteid, sest ka sinust nooremad või vähemkogenenumad inimesed võivad sulle väärtusliku õppetunni anda. Mis põhiline: ära käitu nõmedalt!

7. Sa leiad iga päev aega õppimiseks

Sa peaksid olema valmis loovutama osa oma vabast ajast õppimisele ja uute asjade kogemisele. Olgu selleks kasvõi 10% sinu päevast.

8. Eneseteadlikkus

Psühholoog ja raamatu “Insight” autor Tasha Eurich väitis, et enamik inimesi ei tea tegelikult, kuidas teised inimesed neid näevad. Need, kes seda aga teavad, kipuvad olema ka elus edukamad. Seetõttu soovitab Eurich sul leida 1-2 inimest, kes ütleksid sulle asju ausalt, sest tahavad sind tõesti aidata.

Raamatu “What Got You Here Won’t Get You There” autor Marshall Goldsmith on öelnud lausa, et see, kuidas teised inimesed sind näevad, on palju olulisem, kui see, kuidas sa ise end näed. Ta on öelnud: “Kui me suudame peatuda, kuulata ja mõelda sellele, mida teised inimesed meis näevad, on meil palju suuremad võimalused. Me saame võrrelda inimest, kes me tahame olla, inimesega, keda me kogu ülejäänud maailmale esitleme. Seejärel saame aga viia ellu muudatusi, mida on vaja, et vähendada enda väljaöeldud väärtuste ja reaalse käitumise vahel olevat auku.”

9. Sa oled tänulik

Tänulikkus tuleb kasuks nii suhetes, tervise küsimustes kui ka karjääri puhul. Paljud edukad inimesed proovivad iga päev millegi eest tänulik olla. Näiteks John Paul DeJoria kulutab igal hommikul esimesed viis minutit, et elu üle tänulik olla.

Allikas: INSIDER