Urmas Kruuse pereplaneerimisest: naise jaoks loob sünnitamiseks kindlustunde ikkagi mees

 (26)
Urmas Kruuse
Urmas KruuseFoto: Jassu Hertsmann

Tervise- ja töövaldkonna minister ja kuue lapse isa Urmas Kruuse, , kes on aastal 2011 saanud ka Aasta Isa tiitli, peab oluliseks mõtteviisi, et igaühel meist on hoiakute muutmisel väga suur roll. Minister rääkis konverentsil “Miks Eesti naine ei sünnita?” nii mehe toetuse tähtsusest pere suurenemise juures kui tööandjate paindlikkusest rasedate ja lastega naiste tööle võtmisel ja tööl hoidmisel.

Kruuse peab väga oluliseks teemat, millest palju ei räägita — millised
on naiste ootused meestele? Ta tõi näite oma pereelust. Kruuse küsis oma abikaasalt, mis oli ajend, et ta oli valmis saama kõrgemas eas lapsi? Ajendiks oli turvatunne — ta võib olla kindel selle peale, et ta ei jää üksi. “Naise jaoks loob kindlustunde ikkagi mees,” arvab Kruuse.

Samuti on oluline naistele kindlustunde loomine ka töökeskkonnas. Tuleb leida võimalused tööandjate suhtumise muutmiseks ning võimaldamiseks väikelastega naistel poole kohaga tööl käia.  “Tänapäeval ei aita ühiskonda edasi vastandamine — olgu see sugudevaheline või sotsiaalne. Aitab edasi uuele paradigmale keskendumine. Kui me ei hinda seda mida inimene ei saa teha, vaid hoopis seda, mida saab, siis see on muutus,” rõhutab Kruuse. “Kas me oleme ühiskonnas valmis selleks muutuseks, et tööintervjuul valitakse kandidaat, kes on parim, kuid läheb seitsme kuu pärast sünnitama?”