Värbaja avaldab KAKS asja, mida tööotsijad ei tohiks teha, kui nad üldse kunagi tööle tahavad saada

 (17)
Värbaja avaldab KAKS asja, mida tööotsijad ei tohiks teha, kui nad üldse kunagi tööle tahavad saada
Foto: cottonbro/Pexels

On vähe inimesi, kes töötavad terve elu samal töökohal ja kui sa oledki parasjagu uue töö otsingul, siis on oluline teada, mida peaks vältima, et parandada oma tööle saamise võimalusi.

CV's või intervjuul valetamine

Värbajad kinnitavad, et üks kõige hullemaid asju, mida üks potentsiaalne töötaja saab teha, on valetamine, vahet ei ole, kas see on kirjapandud kujul esitatud CV's või suusõnalisel intervjuul. Valedel on kombeks alati välja tulla, varem või hiljem ja siis on tegelikult raisatud kõikide asjaosaliste aega ning sellisest jamast on juba väga raske ennast välja vingerdada. Parem olla alati aus ja kui oskusi on tõesti vähe, siis näidata ennast igati õpihimulise ja arenemisvõimelisena.

Agressiivne või negatiivne suhtumine

Kui tööotsija on jõudnud juba intervjuule, siis kinnitavad värbajad, et väga oluliseks peetakse avatud suhtumist ja normaalset ning viisakat kõnepruuki. Kui potentsiaalne töötaja on ebaviisakas, ei tundu olevat asjast huvitatud või räägib agressivsel ning negatiivsel toonil, siis tõenäoliselt ei ole olemas ühtki ettevõtet, kes sellise suhtumisega uut töötajat endale tahaks. Loomulikult ei ole vaja positiivsusest pakatada ega uut töökohta ülistama kukkuda, aga normaalne suhtumine ja olek on edu võti.

Allikas: Daily Mail