Majanduslikult edukatel inimestel on mõned harjumused, millest vähemedukad kuulnudki ei ole

 (7)
Avalda arvamust!
Majanduslikult edukatel inimestel on mõned harjumused, millest vähemedukad kuulnudki ei ole
Foto: Shutterstock

Need tegevused ongi lihtsalt harjumuses kinni, mistõttu ei tohiks nüüd inimestel, kes säästa ei oska, olla enam ühtegi takistust raha kogumisega alustamiseks.

Kõige raskem on alati alustamine. Kuid kui sa selle raske aja üle elad, kus sa pead endale pidevalt meelde tuletama, kuidas midagi ja millal teha, siis läheb edasi juba palju libedamalt. Kui oled siiski kinni arvamuses, et sina ei suudaks neid tegevusi endale harjumuseks võtta ja oledki paadunud laristada, siis võiksid ju ikkagi proovida, sest kaotada ei ole midagi, võita aga küll.

Mõtle välja säästupäev

Olenevalt sellest, milline on su majanduslik seis, võiks see siis olla kas kord nädalas või kord kuus. Selleks päevaks pane endale meeldetuletus, et sa paneksid sel päeval kõrvale mingi kindla summa raha, mis on sul juba varem välja mõeldud ja sa oled saanud teha oma kalkulatsioonid, et sa tõesti saad selle kõrvale panna.

Ela 24-tunni reegli järgi

Kui sul tekib vastupandamatu soov midagi osta, siis lepi selle mõttega, aga anna endale üks ööpäev aega. Kui sa peale 24 tunni möödumist ikkagi tunned, et sul oleks vaja, siis see arvatavasti ei ole emotsiooniost, niiet sa võid seda endale lubada.

Enne uue asja ostmist proovi vana parandada

Kuna maailm on arenenud sinna suunas, kus paljud asjad poes on päris odavad, on inimestel kadunud ära soov vanu asju ise parandada. Kuid mitmed neist asjadest on palju lihtsamini parandatavad, kui sa oled osanud arvatagi. Niiet järgmine kord, kui midagi läheb katki, proovi mõelda loominguliselt ja alles viimases hädas osta endale midagi uut.

Seotud lood:

Jäta endale väike taskuraha

Et raha kogumine siiski nii masendav ei oleks, jäta endale palgast kõrvale väike taskuraha, mida siis vahel harva kulutada emotsiooniostudeks, sest kõik inimesed tahavad seda mõnikord teha. Ükskõik, mille peale sa seda kulutad, peaasi, et see teeks sind õnnelikuks.

Kasuta iga võimalust lisaraha teenimiseks

Kui sa käid täiskohaga tööl, on see moodus sinu jaoks raskendatud, aga siiski ei ole mitte miski võimatu. Kindlasti peab endale puhkust võimaldama, aga kui sa tunned teinekord energia ülejääki, siis uuri, kas äkki mõni internetileht pakub paariks tunniks kuskil tööd või saad äkki appi kellelegi koristama või last hoidma minna? Kui sa soovid millegi jaoks koguda ja sul on kindel eesmärk, siis ei tohiks ära öelda ühestki võimalusest lisaraha teenimiseks.

Hoia kokku koristusvahendite pealt

Väga paljud inimesed ei ole isegi kursis sellega, millised koristusvahendid nende kodus on. Võta endale see aeg, et sorteerida kõik kemikaalid ja vaadata, mis sul täpselt olemas on. Kui sul on vanu t-särke, mida sa enam ei kasuta, siis nendest saad sa teha endale väga head puhastuslapid, niiet neid ei pea sa endale enam poest ostma. Väike võit seegi, eksole!

Lugeja, millised on sinu parimad säästunipid?

Allikas: Business Insider